Європа до 2035 року може збільшити імпорт газу до 75%

09.02.2017

Обсяг імпорту газу країнами Європи до 2035 року може зрости на 75%, заявив головний економіст  Спенсер Дейл в ході презентації прогнозу компанії по енергетиці до 2035 року.

 

"До 2035 року близько 3/4 газу Європі буде необхідно імпортувати, власний видобуток продовжить знижуватися", - зазначив Дейл.

 

За даними Єврокомісії, країни Євросоюзу в 2015 році імпортували 66% споживаного ними газу.

 

Дейл вважає також, що посилення конкуренції на європейському ринку зі збільшенням поставок зрідженого природного газу (ЗПГ) має справити позитивний вплив на зростання поставок газу російської компанії "Газпром" в Європу.

 

"Я буваю в Брюсселі, проводив презентації. ЄС імпортує багато російської нафти, не тільки газу. Але ніхто там ніколи не говорив:" Ой, як ми боїмося залежності від російської нафти ". Тому що цей ринок конкурентний. Поява ЗПГ робить ринок газу в ЄС конкурентним ", - сказав Дейл.

 

Економіст додав, що це може позитивно позначитися на поставках газу "Газпрому", оскільки претензії по конкуренції будуть зняті, а поставки газу трубопровідним транспортом економічно вигідніше поставок ЗПГ.

 

У той же час, на його думку, попит на ЗПГ в світі почне рости в 2020-х роках. При цьому основне зростання потужностей з виробництва ЗПГ в світі відбудеться в найближчі п'ять років.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини