Європейські нафтосховища переповнені, трейдерам ніде зберігати сировину

15.11.2016

Нафтотрейдери в Європі зіткнулися з нестачею місця в наземних сховищах, які виявилися переповнені через зростання поставок і недостатньо високий попит. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на представників галузі та дані дослідницької компанії Genscape.

 

Запаси нафти в портах Амстердама, Антверпена та Роттердама досягли рекордних позначок з 2013 року на тлі нових поставок з Лівії, Нігерії та Росії, а також зростання відвантаження з родовищ Північного моря до максимума майже за 5 років, передає Finanz.ru.

 

Нерозпродана нафта залишається в танкерах в очікуванні покупців. На даний момент в плавучі сховища перетворені 16 суден класу Aframax, на борту кожного - близько 600 тис. бар. нафти, всього близько 9 млн бар., вказує глава найбільшого в світі танкерного оператора Tankers International Джонатан Лі.

 

За його словами, попит на танкери для зберігання нафти призвів до дефіциту судів і накрутив вартість фрахту - за тиждень ціна оренди підскочила вдвічі.

 

«Ринок Північного моря дуже слабкий. Дуже багато нерозпроданих листопадових партій в Середземномор'ї. Продавці тримають нафту (в танкерах) в очікуванні покупців », - розповів Reuters один з європейських нафтотрейдерів.

 

У жовтні в Європу були кинуті додаткові партії з Росії: через газовий конфлікт з Мінськом РФ майже вдвічі скоротила поставки нафти на білоруські НПЗ, і зайві обсяги пішли на експорт, повідомило інше джерело на ринку.

 

В Азії ситуація не краща. «Поки що існує значний надлишок нафти ... Плавучі нафтосховища навколо Сінгапуру і Південно-корейські резервуари для зберігання сировини повністю заповнені», - сказав Ойстейн Беренцен, керуючий директор по нафті трейдерської компанії Strong Petroleum (Сінгапур).

 

«Якщо ОПЕК не може домогтися згоди ... ми побачимо знакове падіння цін на нафту до рівня близько $ 35 / барр.», - додав експерт.

 

За даними ОПЕК, комерційні запаси сирої нафти в світі на кінець III кварталу досягли 3,052 млрд баррелів. Це на 67 млн ​​барелів більше, ніж на початку року, і на 340 млн барелів вище середнього рівня за останні 5 років.

За матеріалами:oilnews

Всі новини