ФАС Росії зберегла колишній рівень оптових цін на ЗВГ для побутових потреб

26.06.2017

Федеральна антимонопольна служба (ФАС) Росії прийняла рішення зберегти оптові ціни на скраплений вуглеводневий газ, застосовуваний для побутових потреб, на рівні 11,3 тис. рублів за тону.

 

Рівень цін в 11,27 тис. рублів за тону був затверджений наказом Федеральної служби по тарифах Росії № 143-е / 6 від 2015 року. «Комплексно оцінюючи ситуацію з поставками скрапленого газу, ФАС Росії вважає,  що потрібно зберегти граничний рівень оптової ціни на скраплений газ для побутових потреб на діючому рівні», - заявляє ФАС.

 

З січня по травень відомство проводило моніторинг відпускних цін з заводів-постачальників ЗВГ. Було встановлено, що діапазон коливання ринкових цін на зріджені гази за підсумками біржових торгів на СПбМТСБ склав від 12,65 до 17,21 тис. рублів за тону. При цьому середньозважена ціна становить 15,36 тис. рублів за тону.

 

Згідно з даними електронної торгової площадки Eoil.ru, при реєстрації позабіржових угод середні ціни підприємств-виробників варіювалися від 12,41 до 14,74 тис. рублів за тону. При цьому середньозважена ціна становить 13,58 тис. рублів за тону.

 

«Надалі досягнення параметрів ліквідності, рівномірності і регулярності біржових торгів, передбачених спільним наказом ФАС Росії і Міненерго, створить передумови для обговорення питання про скасування державного регулювання цін на скраплений газ», - робить висновок ФАС.

 

Міненерго в 2013 році розробило проект постанови уряду, який скасовує державне регулювання цін на ЗВГ для побутових потреб. У відомстві прийшли до думки, що вітчизняні постачальники готові в повному обсязі задовольнити потреби ринку в даному типі ЗВГ за справедливими роздрібними цінами. У 2014 році компанії перестали отримувати "балансові завдання", проте сама система досі не скасована.

 

Представники ФАС, в свою чергу, наголошували на необхідності відмови від державного регулювання оптових цін на ЗВГ для побутових потреб і від цінових орієнтирів, прив'язаних до пунктів експортних поставок на західному кордоні.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини