ФДМ очікує отримати контроль над Одеським НПЗ на початку травня

25.04.2018

Фонд державного майна очікує, що майновий комплекс Одеського НПЗ перейде в його управління на початку травня. Про це на сайті сторінці в соціальній мережі Facebook написав в.о. глави Фонду Віталій Трубаров.

 

24 квітня Фонд офіційно передав Міністерству енергетики та вугільної промисловості інвентаризаційні описи необоротних активів конфіскованого майна для їх підписання представниками Міненерговугілля та ДП «Укртранснафтопродукт», який останні 3 роки управляв майном НПЗ.

 

Підписання актів інвентаризації має відбутися 4 травня.

 

Як повідомляв enkorr, 12 січня Фонд державного майна зареєстрував державне підприємство «Одеський нафтопереробний завод», але майновий комплекс заводу в його статутний капітал до цього часу не внесено.

 

У червні 2017 року одеський cуд виніс рішення про спеціальну конфіскацію цілісного майнового комплексу Одеського НПЗ і передачі його у власність держави. У липні це рішення вступило в силу і НПЗ за рішенням уряду повинні бути переданий до ФДМ.

 

Раніше директор «Консалтингової групи «А-9» Сергій Куюн у своїй авторській колонці «Пацієнт швидше мертвий: у українських НПЗ перспектив немає» зазначив малу ймовірність відновлення роботи ОНПЗ: «Для роботи заводу немає сировини. Поставки з Росії в нинішніх умовах виглядають, м'яко кажучи, сумнівними, а поставки сировини морем невигідні через дорожнечу. Здавалося б, вихід в модернізації, але і тут без перспектив».

 

Довідка enkorr

 

Одеський НПЗ був приватизований в 1999 році структурами компаній «Синтез Ойл» і «Лукойл». У 2001 році підприємство повністю перейшло «Лукойлу», який зупинив роботу заводу в 2010 році через низьку рентабельність.

 

В середині 2013 року Одеський НПЗ був придбаний холдингом ВЕТЕК Сергія Курченко у «Лукойла» орієнтовно за $ 125 млн. У вересні 2013 році завод відновив переробку нафти, уклавши контракти на поставку сировини по морю з «Роснефтью» і «Лукойлом».

 

Підприємство фактично належало структурам Курченко до березня 2014 тоді ж, з огляду на тиску на ВЕТЕК з боку правоохоронних органів, які розслідують діяльність цієї групи, російський банк ВТБ заявив про права на майно НПЗ, які він отримав в якості застави під кредити, видані групі ВЕТЕК.

 

Завод є малопотужним (близько 2,8 млн тон сировини в рік) і технічно відсталим (відбір світлих нафтопродуктів - менше 50%). З цих причин робота НПЗ була збитковою.

За матеріалами:enkorr

 

Всі новини