Fitch оцінило угоду з ОПЕК на 70%

16.02.2017

Аналітики Fitch вважають, що угода ОПЕК і країн поза картелем буде в підсумку виконано приблизно на 70%, хоча зараз воно допомогло зменшити волатильність нафтових цін, стабілізувалися на позначці в $ 55 за барель. На думку аналітиків рейтингового агентства, зростання виробництва в країнах ОПЕК, що не увійшли в угоду, наприклад в Лівії і Нігерії, а також сланцевої нафти в США може вплинути на ціни. Втім, через пару років на тлі дефіциту сировини ціна на нафту може досягти $ 65 за барель.

 

Угода між ОПЕК і країн поза картелем буде виконуватися на 70% - таку думку висловив аналітик Fitch Дмитро Маринченко. «Не дивлячись на той прогрес, який був досягнутий в січні, ми консервативно виходимо з передумови, що в цілому за півріччя падіння видобутку складе близько 70% від заявленого рівня», - зазначив експерт. Таким чином, найбільші нафтовидобувні країни за півроку скоротять видобуток до 1,26 бареля на добу. За даними нового звіту МЕА, в січні ОПЕК виконала зобов'язання з заморожування на 90%, а Саудівська Аравія скоротила видобуток сильніше, ніж було потрібно, але обсяг скорочення країн поза картелем поки близько 50%.

 

Аналітики Fitch фактично констатували успіх угоди, в результаті якого вдалося знизити волатильність цін на нафту. З грудня барель Brent торгується близько $ 55. Але, незважаючи на це, існує ряд факторів невизначеності, пов'язаних з можливістю зростання видобутку в Лівії і Нігерії, що не увійшли в угоду, а також зростання виробництва в США. У будь-якому випадку напередодні закінчення угоди про скорочення видобутку ціни на нафту знову стануть волатильними.

 

При цьому, на думку пана Маринченко, щоб не допустити раптового зниження цін на нафту, угода про скорочення видобутку буде продовжено, а до 2019-2020 років ціна за барель досягне $ 65. «Саудівська Аравія в 2016 році змогла б збалансувати бюджет, якби ціни на нафту становили $ 8 за барель. Для більшості інших країн ОПЕК ця цифра становить близько $ 60. Природно, ці цифри можуть знижуватися, але це може статися або ціною девальвації, або витрачання золотовалютних запасів, або скороченням бюджетного дефіциту ... В силу політичної специфіки цих країн такі заходи можуть виявитися неприйнятними», - вважає експерт.

 

Російські нафтовики більш ніж удвічі перевиконують план по скороченню видобутку нафти в рамках угоди з ОПЕК, причому лідером в цьому несподівано стала «Газпром нафта», незважаючи на її амбітні плани по зростанню виробництва. Компанія знизила видобуток на 2,2%, тоді як інших - не більше ніж на 1%. За даними джерел "Комерсант", причиною могли стати суворі морози, що вплинули на видобуток і відвантаження з Новопортовського і Прирозломного родовищ «Газпром нафти», а також скорочення буріння на зрілих активах компанії.

За матеріалами:oilexp

 

Всі новини