Fitch: У найближчі роки вартість Brent складе $ 57,5 / бар., WTI - $ 55 / барр.

11.04.2018

Більшості нафтогазових компаній в Європі, на Близькому Сході і Африці вдасться зберегти «стабільний» прогноз рейтингів навіть в разі падіння нафти нижче $ 60, передає Angi з посиланням на прогноз міжнародного агентства Fitch Ratings.

 

Відповідно до звітності за 2017 рік, європейські нафтові мейджори в цілому мали вільний грошовий потік від нейтрального до невеликого позитивного при середніх цінах на нафту Brent близько $ 55 / барр. на тлі прийнятих ними заходів щодо зниження витрат.

 

Штучний дефіцит глобальної нафтовидобутку в 2017 році, зумовленої реалізацією угоди ОПЕК +, сприяв зниженню надлишкових запасів нафти і забезпечив зростання цін на нафту Brent вище $ 60 / барр.

 

«Ситуація може змінитися в 2018 році, оскільки ми очікуємо продовження зростання видобутку сланцевої нафти в США ... Ми вважаємо, що ринок повернеться до помірного надлишку пропозиції, що частково змінить тенденцію скорочення запасів, і ціни знову повернуться до рівня $ 50-60 / бар.», - наголошується в документі.

 

Крім того, аналітики Fitch Ratings скептично ставляться до здатності ОПЕК і приєдналися до домовленості країн контролювати ціни в довгостроковій перспективі.

 

«Цінові допущення, які ми використовуємо в своїх прогнозах, складають $ 57,5 ​​/ бар. для нафти Brent і $ 55 / барр. для WTI. Ми очікуємо, що такі рівні цін збережуться в найближчі кілька років», - наголошується в повідомленні агентства.

 

Як повідомляв enkorr, в разі початку повномасштабної торгової війни між КНР і США ціни на нафту можуть обрушитися на 30%, прогнозують аналітики Oversea-China Banking Corp. (Сінгапур).

 

Центробанк РФ підвищив прогноз за середньою ціною на нафту до $ 61 / барр. на 2018 року і до $ 55 / барр. і $ 50 / барр. на 2019 і 2020 роки.

 

У поточному році ринок зіткнеться з профіцитом сирої нафти, вважають аналітики Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

За матеріалами:enkorr

Всі новини