Фондові індекси Dow Jones і S & P 500 показали максимум з початку року.

14.03.2016

Основні фондові індекси США завершили п'ятницю зростанням на 1,3-1,85%. Dow Jones і S & P 500 досягли максимального з початку року рівня на тлі нафти, що подорожчала і оптимізму щодо монетарної політики Європейського центрального банку. Про це свідчать дані торгів.

 

Промисловий індекс Dow Jones виріс на 1,28%, до 17213,31 пункту; індекс високотехнологічних компаній NASDAQ - на 1,85%, до 4748,47 пункту; індекс широкого ринку S & P 500 - на 1,64%, до 2022,19 пункту. Про це повідомляє Oilru.

 

ЄЦБ в четвер знизив базову процентну ставку з 0,05% до нуля, плануючи також з квітня збільшити обсяг викупу активів в рамках програми кількісного пом'якшення (QE) до € 80 млрд з € 60 млрд щомісяця.

 

Глава ЄЦБ Маріо Драгі заявив, що Центробанк в поточній економічній ситуації не бачить підстав для подальшого зниження базової ставки, додавши, що «нові факти можуть змінити ситуацію і прогнози». Драгі також не виключив введення негативних ставок.

 

Як повідомляв OilNews, в п'ятницю, 11 березня, ціни на нафту виросли завдяки оптимістичним прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (IEA) і ослаблення долара, за рахунок чого нафта стає дешевше для імпортерів, які користуються іншими валютами.

 

«Це реакція на зростання нафти і заява МЕА про те, що ціни досягли дна, а також на рішення ЄЦБ», - вважає інвестиційний стратег Allianz Global Investors Христина Хупер.

 

Зростання головних фондових індексів США може говорити про те, що потреби найбільшої економіки світу в нафти зростуть.

 

Підвищення попиту на «чорне золото» в США автоматично призведе до зростання цін на світовому ринку нафти. Однак через рекордні запаси в США таке зростання може бути пом'якшене або відкладене на час.

За матеріалами:oilnews

Всі новини