Франція розкрила стратегічні резерви нафти. До страйку НПЗ приєдналася перша АЕС.

26.05.2016

Уряд Франції ухвалив рішення про використання нафти зі стратегічного резерву з тим, щоб вирішити проблему дефіциту палива, що виникла на АЗС країни через масові протести і пов'язаних з ними страйків і блокування НПЗ і нафтосховищ.

 

Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на Федерацію нафтової промисловості Франції (ФНПФ).

 

Відповідаючи на питання журналістів, прес-секретар ФНПФ Катрін енк сказала: «Так, деякий обсяг [стратегічних запасів] вже використаний за розпорядженням уряду».

 

За словами президента Франції Френсіса Дусо, стратегічні запаси «чорного золота» використовуються вже два дні. «Кожен день ми використовуємо еквівалент денної норми споживання. За найгіршим сценарієм, якщо ситуація буде залишатися дуже напруженою, ми можемо зробити це протягом трьох місяців», - зазначив глава держави.

 

Як пише сайт lastnews.com.ua, П'ята Республіка відновила використання стратегічних резервів нафти вперше з 2010 року.

 

Відзначимо, що до страйку, що паралізував роботу французьких НПЗ і нафтосховищ, приєдналася одна з атомних електростанцій (АЕС) країни. Тим часом АЕС відіграють найважливішу роль в енергетичному балансі Франції, забезпечуючи, за даними МАГАТЕ, близько 77% потреб країни в електриці.

 

Як повідомляв OilNews, всі вісім НПЗ Франції охопив страйк, на багатьох французьких АЗС спостерігається дефіцит палива. Через це утворилися багатогодинні черги автомобілів, і багато туристів з європейських країн, які приїхали до Франції на вихідні, не змогли вчасно повернутися на батьківщину.

 

Причиною масових протестів стало прийняття французьким урядом нового трудового законодавства без обговорення в парламенті. Трудящі країни незадоволені тим, що тепер процедура прийняття на роботу і звільнення сильно спрощена. Прем'єр-міністр Франції Манюель Вальс заявив, що влада не має наміру йти на поступки маніфестантам.

 

Довідка OilNews

 

За даними «Статистичного огляду світової енергетики-2015» (Statistical Review of World Energy 2015), який щорічно публікується корпорацією British Petroleum, Франція знаходиться на 13-му місці в світі за рівнем споживання сирої нафти з часткою 1,8%. За підсумками минулого року Франція переробила 76,9 млн тон «чорного золота» (1,615 млн бар. / добу).

За матеріалами:oilnews

Всі новини