ФСТЕК вимагає вісім документів на експорт ЗВГ в Україні, в т.ч. ОРДЛО

05.05.2017

Порядок отримання дозволу Федеральної служби з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК) на поставку ЗВГ в Україні включає в себе 8 різних документів. Про це OilNews повідомили російські експортери газу.

 

За словами джерела в РФ, аналогічну процедуру узгодження проходять постачальники ЗВГ на непідконтрольну Україні територію Луганської та Донецької областей. При цьому постачальники на окуповану частину Донбасу в своїх зверненнях гарантують відмову від «реекспорту» ЗВГ в підконтрольні області України.

 

З 1 травня російські митні органи почали вимагати від експортерів ЗВГ в Україні позитивний висновок ФСТЕК. Порядок отримання дозволу розміщений на сайті цього відомства, і передбачає 15-денний термін розгляду заявки, а також 10-денний термін для подачі додаткових документів. При цьому висновок потрібно на кожен контракт.

 

Як російські постачальники, так і українські імпортери повідомляють, що нові вимоги найближчим часом не матимуть впливу на український ринок. «ДПС залиті газом під зав'язку, за деякими станціям досі діє конвенція «Укрзалізниці» на відвантаження, оскільки під'їзні шляхи зайняті навантаженими цистернами», - резюмував один зі столичних трейдерів.

 

Як повідомляв OilNews, 4 квітня 2017 року було отримано підтвердження про обмеження експорту ЗВГ від митниці РФ. За інформацією ряду джерел, Сергій Курченко за підтримки російської влади намагався стати монопольним оператором з постачання російського ЗВГ. Очікувалося, що дозволу ФСТЕК можуть отримати тільки кілька українських компаній.

 

Як пише директор «Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн у своїй колонці «Чого чекати від ФСТЕК», з великою ймовірністю кількість експортерів газу з Росії скоротиться. « Моя думка - єдиним експортером російського газу в Україну залишиться «Роснефть». Компанія світового масштабу поступово забирає активи і ринок. У минулому році вона стала єдиним експортером в Україну російського дизельного палива, тепер прийшла пора газу».

За матеріалами:oilnews

Всі новини