Газ «Укргазвидобування» подешевшав на перенаповненні ринку.

28.04.2016

ПАТ «Укргазвидобування» (УГВ) 27 квітня на комерційному аукціоні реалізувало всі 2 247 тон ЗВГ (з 3 948 т). Про це повідомили учасники та організатори торгів, передає кореспондент OilNews.

 

На торги виставлялися тільки автомобільні партії СПБТ і ПБА. Ресурс сильно подешевшав - його вартість опустилася до 8 200-8 300 грн / т. Всі 84 ​​тони бутану (БТ) були реалізовані по 8 100 грн / т.

 

Найбільшим покупцем стала «БРСМ-Нафта», законтрактувала 714 тон газу, 231 тону викупила «Надія», 147 тон - «Газтрон», по 126 тон- WOG, «Востокгаз» і «Нафтотранссервіс».

 

Низький попит на газ УГВ обумовлений наявністю великих запасів ЗВГ у більшості операторів ринку, а також зниженням вартості імпортного ЗВГ. «Ринок не просто переповнений, накопичені максимальні запаси, тому ціна повзе вниз», - пояснив оператор декількох ГПС.

 

Більшість трейдерів підтвердили, що оптові ціни продовжать знижуватися. «Ми очікуємо, що ціни опустяться до 9 500 грн / т в опті. Це обумовлено не стільки аукціоном УГВ, це вже тривалий процес, який відштовхується від імпортної ціни, але стримується великою кількістю продукту на ринку », - зазначив один з учасників торгів.

 

У той же час оператори налаштовані не міняти ціни в роздробі. «На наш погляд, ціна і так майже в три рази нижче вартості А-95. І будемо відвертими - зараз заробіток йде в роздробі, а не в опті. Тому ми зацікавлені утримати поточні ціни на свята », - зазначив оператор великої регіональної мережі.

 

У той же час у великих операторів викликає побоювання можливість зниження роздрібної ціни в мережах нелегальних АГЗП, зокрема в столичному регіоні. Оператори моноблоків, які не мають власних потужностей зі зберігання, можуть скористатися високою маржею для зниження ціни заради залучення клієнтів в період свят.

 

Довідка OilNews

 

«Укргазвидобування» - публічне АТ, акції якого належать НАК «Нафтогаз України». Основними напрямками діяльності компанії є видобуток природного газу, газоконденсату і нафти.

 

Компанія є найбільшим видобувачем природного газу в Україні, забезпечуючи понад 70% усього видобутку. До її складу входить Шебелинський газопереробний завод і мережі з 18 АЗС в Харківській області.

За матеріалами:oilnews  

Всі новини