«Газпром Газенергосеть» може отримати дозвіл ФСТЕК на експорт LPG в Україну в 2018

08.12.2017

Спеціалізований оператор ПАТ «Газпром» щодо реалізації нафтопродуктів, скрапленого газу та гелію - ТОВ «Газпром Газенергосеть» (ГЕС) має намір отримати дозвіл Федеральної служби з технічного та експортного контролю (ФСТЕК) Росії на експорт пропан-бутану в Україну.

 

Про це Нафторинку повідомили трейдери українському ринку LPG.

 

За словами декількох співрозмовників, представники ГЕС недавно обдзвонили колишніх українських партнерів з метою уточнити поточні потреби в зрідженому газі і анонсувавши можливі поставки LPG в 2018 році. «Мова йде про 15-20 тис. тон на місяць по жд і автотранспортом», - повідомив один з операторів.

 

У компанії «Газпром Газенергосеть» Нафторинку не коментують можливі поставки газу, не підтвердивши, але і не спростувавши інформацію.

 

Нагадаємо, ФСТЕК Росії обмежила експорт пропан-бутану в Україні з 1 травня 2017 року, дозволивши постачання через один канал - «Роснефть» - Proton Energy Нісана Моїсеєва, що згодом призвело до дефіциту і зростання цін на газ в липні-вересні 2017 року. Деякі російські виробники і експортери газу, такі як ГЕС, «Сургутнефтегаз» і інші, змушені були використовувати обхідні шляхи для постачання газу на преміальний український ринок, зокрема - через Білорусь. При цьому, СИБУР і «Лукойл» зовсім відмовилися від українського напрямку. В Україні вважають рішення ФСТЕК політичним, яке призвело до монопольній поставці газу «Роснефти» і згодом - кризи на ринку. До травня 2017 року «Газпром Газенергосеть» здійснювала відвантаження зрідженого газу на адресу українських контрагентів з ДПС компанії. Найбільші обсяги надходили зі станцій в Бєлгороді, Брянська і Липецька. 

За матеріалами:nefterynok

Всі новини