«Газпром газенергосеть» розробляє ціновий індикатор для ринку LPG

05.10.2017

«Газпром газенергосеть» (ГЕС) працює над створенням власного цінового індикатора для ринку LPG. Про це повідомив глава компанії Дмитро Миронов.

 

Він зазначив, що зараз ведеться розробка «прозорого цінового індикатора» - фіксингу PB SUR GAZP. Для його розрахунку будуть використовуватися результати торгів на біржі і ЕТМ.

 

На наступному етапі компанія планує запустити розрахунковий ф'ючерсний контракт. В якості ціни виконання буде прийматися значення фіксингу на пропан-бутан, розраховане як середньоарифметичне середньоденних значень цін на торгових майданчиках за останні п'ять днів місяця.

 

В ГЕС відзначають, що продажі зрідженого газу через російську електронну торгову площадку (ЕТМ) eOil в дрібнооптовому регіональному сегменті росли протягом нинішнього року і за підсумками 2017 року можуть досягти 109.4 тис. тон, це більш ніж в два рази перевищить показник минулого року.

 

Коментуючи в цілому ситуацію на російському ринку LPG, Д. Миронов зазначив, що за підсумками року основним каналом збуту газів залишаться прямі договори. Проте продовжують зростати обсяги біржових продажів, частка електронних торгів істотно не змінюється.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини