«Газпром нафта» знизила переробку нафти на Мозирському НПЗ на 35%

22.08.2016

Російська компанія «Газпром нафта» знизила переробку нафти на ВАТ «Мозирський НПЗ» (Гомельська область) в I півріччі 2016 року на 35% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, - до 130 тис. тон. Про це говориться в звіті «Газпром нафти »по РСБУ.

 

У першому півріччі 2015 року «Газпром нафта» переробила на Мозирському НПЗ 200 тис. тон сирої нафти.

 

У звіті говориться, що «Газпром нафта» поставляє нафту в Білорусь відповідно до виділеного експортним графіком, в тому числі і для свого дочірнього товариства «Газпромнефть-Белнефтепродукт». За укладеним договором процесингу Мозирський НПЗ здійснює переробку нафти для білоруської «дочки» російської компанії. Далі «Газпромнефть-Белнефтепродукт» реалізує вироблені на Мозирському НПЗ нафтопродукти, в тому числі через власну мережу автомобільних заправних станцій на території Білорусі і відправляє її на експорт.

 

Російські нафтові компанії знизили в 2016 році давальницьку переробку нафти в Білорусі до мінімуму, повідомляє «Прайм». Зараз рівень давальницької переробки російськими компаніями становить близько 6-7% при встановленій квоті в 50% від обсягу імпортованої з РФ нафти. Зниження обсягів переробки нафти російськими компаніями на давальницьких умовах на білоруських НПЗ обумовлено ефектом податкового маневру, який Росія проводить з 2015 року, а також зниженням ціни на нафту на світових ринках, в результаті чого російським компаніям стало вигідніше поставляти на експорт нафту, а не нафтопродукти .

 

Російську нафту в Білорусь по трубопроводах поставляють «Роснефть», «Сургутнефтегаз», «Татнефть», «Русснефть», «Башнефть», «ЛУКОЙЛ», ТНК-BР і «Газпром нафта».

 

Як повідомляв OilNews, в липні Росія скоротила поставки сирої нафти в Білорусь на 33,92% - до 3,5 млн тон проти передбачених міжурядовою угодою 5,3 млн тон, аргументуючи такий крок газовими боргами республіки.

За матеріалами:oilnews

Всі новини