"Газпром" підписав перший в історії контракт на експорт російського СПГ в Казахстан

03.01.2017

ТОВ "Газпром експорт" і Global Gas Regazification, що входить до групи компаній Global Gas Group, підписали перший в історії контракт на поставку малотоннажного зрідженого природного газу (СПГ) автомобільним транспортом з Росії в Казахстан. Перше експортне постачання СПГ буде здійснена в грудні 2016 року.

 

Всього в 2017 році в Казахстан буде експортовано понад 5 тис. тон скрапленого метану виробництва ТОВ "Газпром трансгаз Єкатеринбург".

 

Першим об'єктом, де буде використовуватися російський СПГ, стане університет в Астані. У майбутньому цей енергоносій планується використовувати для газифікації та інших об'єктів столиці Казахстану, передає ТАСС.

 

"Більш активне використання природного газу - найбільш екологічного викопного енергоносія - в великих містах є розумною тенденцією. Приємно відзначити, що на додаток до існуючого успішній співпраці в галузі торгівлі трубопровідним газом ми відкриваємо нову главу в енергетичне партнерство Росії і Казахстану. Впевнена, що підписаний контракт дозволить нам закласти міцну основу для розвитку подальшої взаємодії в сфері поставок малотоннажного СПГ ", - сказала генеральний директор ТОВ" Газпром експорт "Олена Бурмістрова.

 

У свою чергу, генеральний директор групи компаній Global Gas Group Олег Гончаров зазначив, що програма комплексної газифікації Астани і північних районів Казахстану на базі зрідженого природного газу з'явилася на основі доручення глави держави і відповідного рішення уряду Республіки Казахстан.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини