«Газпромтранс» змінив умови співпраці з українськими імпортерами

20.02.2017

Залізничний перевізник ТОВ «Газпромтранс» внесло зміни в умови відправки власних вагоно-цистерн із ЗВГ на територію України.

 

Про це йдеться в листі компанії від 16 лютого, текст якого має в своєму розпорядженні Нафторинок.

 

У документі «Газпромтранс» повідомляє, що в зв'язку з випадками простою цистерн на території України, компанія змушена призупинити відвантаження в адресу українських компаній і їх нерезидентів, які потрапили під санкції Міенекономрозвитку.

 

Щодо інших контрагентів перевізник ввів додаткові умови співпраці. Зокрема: отримання фінансових гарантій вигляді забезпечувального внеску в розмірі еквівалентному 30-ти денний простою вагона за межами РФ, а також відшкодування ринкової вартості рухомого складу в разі пошкодження або КК втрати вагонів, а також неповернення на територію РФ протягом 60 днів, з моменту перетинання прикордонного переходу.

 

Відзначимо, 10 лютого «Газпромтранс» повідомило про тимчасове припинення оправлення власних або орендованих цистерн для транспортування зрідженого газу в Україну.

 

Нагадаємо, 8 лютого ПАТ «Укрзалізниця» за рекомендацією СБУ продовжила простий для 161 цистерни зі зрідженим газом на території України, які вже заблоковані близько 2 місяців.

 

У свою чергу, СБУ також є ініціатором санкцій проти найбільших українських імпортерів нафтопродуктів і їх нерезидентів, які були накладені Мінекономрозвитку 6 лютого 2017 року.

 

На сьогоднішній день в цистернах «Газпромтранса» в Україні імпортувався скраплений газ виробництва «Сургутнефтегаза», а також «Газпрому» безпосередньо з заводів виробників, а також з ДПС «Газпром Газенергосеті», яке є дочірнім підприємством компанії.

 

Відзначимо, за кількістю цистерн задіяних в поставках на український ринок «Газпромтранс» був другим прівозчіком після потрапив під санкції «СГ-трансу».

 

У другій половині 2016 року в зв'язку з поломками на російських переробних заводах, «Сургутнефтегаз» став одним з головних постачальників ЗВГ в Україні. За даними консалтингової компанії UPECO імпорт зрідженого газу виробництва Сургутского УПГ в 2016 році виріс з 4,2 тис. тон до 75 тис. тон, що дорівнює більше 5% українського ринку ЗВГ.

 

Крім того, в рухомому складі «Газпромтранса» в Україні оправлявся і зріджений газ з заводів і ДПС «Газпрому». Так за даними консалтингової компанії UPECO, в 2016 році обсяги ж / д поставок були на рівні 40-50 тис. тон.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини