Німеччина до 2020 року збільшить число зарядок для електромобілів на 80%

27.02.2017

З наступного місяця Німеччина приступає до реалізації держпрограми розвитку пунктів зарядки для електромобілів. Починаючи з першого дня календарної весни інвестори і місцева влада почнуть подавати заявки на отримання урядових субсидій. Міністерство транспорту ФРН має намір виділити такі дотації на загальну суму 300 млн євро, повідомляє Deutsche Welle.

 

Ці гроші будуть витрачені на установку та обладнання в цілому 15 тис. зарядних терміналів до 2020 року. Уряд висуває до потенційних отримувачів субсидій тільки дві вимоги. Зарядні станції повинні працювати цілодобово і отримувати електрику тільки з поновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

 

Пріоритет німецький Мінтранс віддає дорогим і більш технологічно досконалим терміналів швидкої зарядки. Таких буде побудовано 5000, на що спрямують дві третини виділеної урядом суми - 200 млн євро. Решта 100 млн підуть на субсидування проектів обладнання 10 тис. звичайних зарядних станцій.

 

На початок нинішнього року в Німеччині, за даними німецької преси, налічувалося близько 18 тис. точок для зарядки електромобілів. 6300 з них повністю доступні широкому загалу. Значить, за підсумками реалізації держпрограми загальна кількість зарядних терміналів збільшиться на 80% з гаком.

 

Відзначимо, що програма держпідтримки - не єдиний в ФРН проект, що сприяє розвитку інфраструктури обслуговування екологічно чистого транспорту. Параллельно Мінтранс стимулює установку точок зарядки уздовж німецьких автобанів на всіх без винятку автостоянках, де є АЗС і ресторан.

 

А взагалі, програма виділення субсидій до 2020 року - складова частина взятого урядом ФРН курсу на зростання популярності електромобілів. Німеччина мріє, щоб до 2030 року машин з двигуном внутрішнього згоряння на німецьких дорогах не залишилося зовсім. Для цього вже до 2020-го потрібно пересадити на електрокари або хоча б на машини з гібридним двигуном як мінімум 1 млн громадян.

 

Вдаються влади і до прямого стимулювання покупок електромобілів. В кінці квітня минулого року уряд Німеччини затвердив відповідний план. І вже влітку покупці екологічно чистих машин стали отримувати компенсації: 4000 євро за кожен придбаний електромобіль і 3000 євро - за гібрид. Правда, ці витрати поділені порівну між федеральною владою і автовиробниками.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини