Goldman Sachs: Нафтовий ринок не впевнений у продовженні цінового ралі

12.02.2018

Недавній сплеск нафтових котирувань не переконав інвесторів в тому, що нинішні цінові рівні виявляться стійкими, передає CNBC з посиланням на аналітиків американського інвестиційного банку Goldman Sachs.

 

З середини минулого року ціни на нафту виросли майже на 50%, проте інвестори досі сумніваються в міцності низки фундаментальних для недавнього цінового ралі факторів. На думку експертів інвестбанку, стабільний світовий попит на «чорне золото» і перебої з його постачанням не сприймаються інвесторами як безумовні фактори подальшого зміцнення цін.

 

«Головне, що інвестори не розуміють, як будуть вести себе надалі нафтовики США», - наголошується в аналітичній записці Goldman Sachs.

 

«Зростання пропозиції [нафти] необхідно стримувати добровільно. І це на тлі зростаючої впевненості в збільшенні попиту на продукцію металургійної та гірничодобувної галузі, обумовленого [промислової] політикою КНР», - додали експерти американського банку.

 

В ході попередніх торгів ціни на нафту відіграли частину падіння, що сталося минулого тижня - Brent і WTI подорожчали приблизно на 1%.

 

У лютневому щомісячному галузевому прогнозі ОПЕК вказує, що попит на сиру нафту в 2018 році буде рости швидше, ніж очікувалося раніше. У той же час організація попереджає, що поставки сировини з не входять в картель країн в поточному році за рахунок збільшення нафтовидобутку в США виростуть більше, ніж очікувалося раніше.

 

Як повідомляв enkorr, в кінці минулого року Goldman Sachs збільшив прогнозну середньорічну ціну Brent на 2018 рік до $ 62 / бар, по WTI - до $ 57,50 / бар. з $ 58 і $ 55.

За матеріалами:enkorr

 

 

Всі новини