Держгеонадр рішенням по «Укрнафті» підвищить ціну скрапленого газу в Україні

01.09.2016

Державна служба геології та надр України повідомила ПАТ «Укрнафта» про те, що 1 вересня буде припинено дії трьох спеціальних дозволів на користування надрами.

 

У цей список увійшли Харьковцевское, Глинсько-Розбишевское і Рудовсько-Червонозаводське родовища Полтавської області. При цьому зупинка роботи на Глинсько-Розбишівському призведе до нестабільної роботи технологічних установок і компресорних станцій Глинсько-Розбишівського виробництва Качанівського ГПЗ - основного виробництва зрідженого газу ПАТ «Укрнафта». Про це прийшли до висновку в консалтинговій компанії UPECO.

 

За підрахунками аналітиків, вже в перший тиждень нестійкого режиму поставки сировини призведе до скорочення виробництва пропан-бутанової суміші на 140-150 т / добу. У свою чергу зупинка Глинсько-Розбишівського виробництва і неможливість підготовки та компримування газу призведе до припинення видобутку на інших родовищах (Андріяшівське, Васильевское, Середняківське, Клинское-Краснознаменське) обсягом видобутку 300 тис. М3 / добу. газу і 65 т / добу газового конденсату і нафти. Крім того, є ризики зупинки роботи на родовищах Роменської групи  «Охтирканафтогаз» з добовим обсягом 600 тон нафти і 250 тис. М3 / газу.

 

З огляду на, що Качанівський ГПЗ є ключовим виробником ЗВГ «Укрнафти», вже на наступному аукціоні з реалізації скрапленого газу у вересні 2016 року очікується підвищений попит і, як наслідок зростання цін на пропан-бутановую суміш.

 

За підрахунками UPECO, в третьому кварталі 2016 року у українських виробників припадає трохи більше чверті обсягу ринку ЗВГ. «Будь-який збій у поставках негайно відображається на вартості. Яскравим прикладом для чутливого до змін ринку скрапленого газу стали нерітмічний імпорт російського ЗВГ в липні-серпні поточного року, що призвело до 80% зростання цін - з 9500 грн / т до 17500 грн / т», - підрахували в консалтинговій компанії UPECO.

 

Довідка Нафторинку:

 

У січні-липні 2016 року «Укрнафта» справила 76,0 тис. тон скрапленого газу. На частку Качанівського ГПЗ припадає близько 60% загального виробництва. На останньому аукціоні на майданчику ПАТ «Українська міжбанківська валютна біржа» 18 серпня 2016 року було реалізовано 9,4 тис. тон газу на загальну суму - 148,1 млн. грн.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини