Державна служба геології та надр України оцінила запаси природного газу на шельфі Чорного і Азовського морів в 48 млрд куб. метрів

31.10.2017

Державна служба геології та надр України оцінює балансові запаси природного газу, який може бути видобутий на шельфі Чорного і Азовського морів, на рівні 48 млрд куб. метрів. Про це «УНІАН» повідомила прес-служба відомства.

 

«Державним балансом запасів корисних копалин України станом на 01.01.2017 року на шельфі Чорного і Азовського морів враховуються балансові видобуті запаси природного газу в кількості 37,51 млрд куб. метрів і 10,53 млрд куб. метрів», - йдеться в повідомленні.

 

Також наголошується, що балансові запаси нафти на шельфі Чорного моря становлять 3,22 млн тон.

 

«На шельфі Азовського моря розробляється тільки родовище «Стрілецьке», видобуток газу на якому в 2016 році склала 11 млн куб. метрів», - додали в прес-службі.

 

За інформацією Держгеонадр, геологорозвідувальні роботи в морській акваторії вимагають значних фінансових витрат. Такі роботи проводяться за допомогою морських суден і виконуються «Причорноморським державним регіональним геологічним підприємством" і Державним геофізичним підприємством «Укргеофізика».

 

«Через брак державного фінансування геологорозвідувальних робіт, дослідження проводяться в незадовільних обсягах», - відзначили в Держгеонадр.

 

Повідомляється, що на сьогоднішній день Держгеонадр розглядає заявки на геологічне вивчення та розробку родовищ газу на шельфі Чорного і Азовського морів тільки від однієї компанії - державної компанії «Укргазвидобування».

 

Як повідомляв enkorr, глава УГД Олег Прохоренко заявив, що «Укргазвидобування» планує почати видобувати природний газ на ліцензійних ділянках, які розташовані на шельфі Чорного моря і вже через 5-7 років вийти на показник видобутку 5 млрд куб. метрів газу в рік.

За матеріалами:enkorr

 

Всі новини