GT Group вийшла зі складу УАЗГ через її бездіяльності

18.12.2017

Компанія «Газтрон-Україна», що входить в GT Group, вийшла зі складу Української асоціації зрідженого газу (УАЗГ) через розбіжності в розумінні подальшого розвитку ринку зрідженого газу з ключових питань. Про це йдеться в повідомленні прес-служби GT Group.

 

Повідомляється, що фактично рішення компанії про вихід було прийнято в серпні 2017 року після введення ліцензування операцій з відправлення та одержання нафтопродуктів по залізниці. Офіційно лист про вихід було подано 1 грудня, після зупинки Державної регуляторної службою наказу Мінінфраструктури, що вводить згадане ліцензування.

 

«Цей захід був ініційований Асоціацією без узгодження з усіма компаніями, що входять до її складу. Як результат - значні фінансові втрати, які понесло більшість гравців українського ринку ЗВГ через отримання зазначених ліцензій», - зазначає GT Group.

 

«Не дивлячись на це, хочемо подякувати керівництву і учасників Асоціації за плідну співпрацю в 2016 році по детінізації оподаткування зрідженого газу. У разі необхідності готові надалі співпрацювати в УАЗГ в якості експертів для подальшого розвитку ринку », - говориться в повідомленні.

 

У прес-службі підкреслили, що GT Group є членом Нафтогазової асоціації України (НАУ), яка об'єднує ключових гравців на ринку нафтопродуктів, і робота з усіх проблемних питань ринку зрідженого газу буде продовжена вже в її складі.

 

У GT Group також відзначили, що поширена раніше в лояльних до УАЗГ галузевих ЗМІ інформація про те, що причиною «виходу з Асоціації була несплата членських внесків», не відповідає дійсності.

 

Довідка enkorr

 

Українська асоціація скрапленого газу заснована в 2007 році. Провідну роль в управлінні УАЗГ займає один з найбільших українських постачальників скрапленого газу компанія «Надія» (м.Полтава). Топ-менеджер і співвласник «Надії» Станіслав Батраченко протягом останніх років є президентом УАЗГ, виконавчим директором - Олег Широков, також колишній співробітник «Надії». З 2016 року менеджмент УАЗГ без належного обговорення і схвалення членів асоціації ініціював ліцензування з 1 листопада 2017 року операцій відправлення та отримання небезпечних вантажів (включаючи нафтопродукти і зріджений газ). В результаті оператори ринку нафтопродуктів і скрапленого газу, включаючи членів УАЗГ, понесли значні витрати на оформлення ліцензій (близько 100 тис. грн на одну ліцензію). 21 листопада Державна регуляторна служба зупинила дію абзацу наказу Мінінфраструктури, що вводить згадане ліцензування.

 

УАЗГ також відома лояльністю щодо незаконних АГЗП в Україні. Учасники ринку пояснюють таку позицію тим, що нелегальні заправні мережі є великими покупцями скрапленого газу у членів УАЗГ.

За матеріалами:enkorr

Всі новини