Імпорт поліетилену на Україну виріс на чверть за дев'ять місяців 2016 року

26.10.2016

За підсумками дев'яти місяців поточного року сумарний обсяг імпорту поліетилену на Україну виріс на 25% в порівнянні аналогічним показником 2015 року та склав близько 194,2 тис. тонн. Найбільший приріст поставок припав на поліетилен низького тиску (ПНТ) і лінійний поліетилен (ЛПНЩ), повідомляється в огляді Датаскоп.

 

У вересні зовнішні поставки поліетилену на Україну під тиском сезонного фактора скоротилися до 20,7 тис. тонн проти 24,2 тис. тонн місяцем раніше, місцеві компанії скоротили обсяги імпорту ЛПНЩ і поліетилену високого тиску (ПВТ). В цілому, за підсумками січня - вересня 2016 року сумарний обсяг зовнішніх поставок виріс до 194,2 тис. тонн проти 155,4 тис. тонн за аналогічний період 2015 року.

 

Минулого місяця зафіксований невеликий приріст імпорту поліетилену низького тиску на український ринок, підсумковий показник виріс 9,9 тис. тонн проти 9,3 тис. тонн місяцем раніше. Наростили обсяги закупівель місцеві виробники труб. В цілому, за підсумками дев'яти місяців поточного року сумарний обсяг імпорту ПНТ досяг 91 тис. тонн проти 68,1 тис. тонн роком раніше.

 

Вересневий показник імпорту поліетилену високого тиску скоротився до 5 тис. тонн проти 7,2 тис. тонн місяцем раніше. Частково зниження обсягів імпорту було зумовлено сезонним фактором, частково через обмеження експортних квот у виробників з Азербайджану і Білорусі. За розглянутий період сумарний обсяг імпорту ПВТ перевищив 50 тис. тонн, що на 7% більше аналогічного показника 2015 року.

 

Минулого місяця зовнішні поставки лінійного поліетилену склали близько 4,7 тис. тонн, тоді як місяцем раніше цей показник склав 5,7 тис. тонн. Скоротили обсяги закупівель місцеві виробники стретч-плівок. В цілому, за підсумками січня – вересня 2016 року імпорт ЛПНЩ виріс до 42,9 тис. тонн проти 33,2 тис. тонн роком раніше.

 

Імпорт інших видів поліетилену, в тому числі і ЕВА за аналізований період склав трохи близько 10,3 тис. тонн проти 7,3 тис. тонн роком раніше.

За матеріалами:mrcplast

Всі новини