Імпорт ЗВГ з Білорусі ускладнений

21.11.2017

Українські компанії вичерпали виділені на цей рік Укртрансбезпекою дозволу на перевезення зрідженого газу з Білорусі автотранспортом. Про це йдеться в повідомленні компанії GT Group з посиланням на дані відомства.

 

Станом на 21 листопада, вільних двосторонніх дозволів на перевезення ЗВГ з Білорусі для українських компаній немає.

 

За словами учасників ринку, проблеми з вільними дозволами почалися ще в середині жовтня, але Укртрансбезпечність весь цей час потроху видавала додаткові дозволи.

 

«Виділені на цей рік квоти українські компанії вичерпали ще в середині жовтня. З середини до кінця жовтня були надані додаткові квоти, зараз вони також закінчилися. Така ситуація була прогнозованою ще тиждень тому. Надалі для виконання своїх зобов'язань імпортери змушені звертатися до білоруських перевізників, вартість послуг яких на 30-50% вище», - зазначає один з найбільших імпортерів білоруського ЗВГ компанія GT Group.

 

Проблему відсутності дозволів enkorr підтвердили і інші учасники ринку, зокрема UPK Group.

 

Щорічно двостороння українсько-білоруська комісія погоджує на наступних рік обсяг дозволів на перевезення вантажів, зокрема ЗВГ. Дозволи бувають двосторонніми (для імпорту) і транзитними. Перевізники кожної з країн отримують пропорційну кількість таких дозволів.

 

Брак двосторонніх дозволів для українських перевізників є типовою проблемою для останніх кількох років. Наприклад, в минулому році вони були вичерпані українськими перевізниками на початку грудня. Цього року ситуація загострилася через зростання українського ринку ЗВГ.

 

Укртрансбезпека має можливість змінювати тип дозволу з транзитного на двосторонні, при узгодженні з білоруською стороною. На 21 листопада вільних транзитних дозволів залишилося 37, двосторонніх - 0. Учасники ринку відзначають, що дозвіл видається на кожну автоцистерну окремо.

 

«При відсутності погодження держорганом додаткових дозволів компанії змушені звертатися до білоруських перевізників, які, на відміну від українських, такі дозволи мають. Ціни білоруських автоперевізників на 30-50% вище, тобто на тоні ЗВГ переплата від цього становить 500-1000 грн в залежності від відстані перевезення. Це додаткові витрати, які змушені нести імпортери при виконанні своїх term-контрактів », - зазначає GT Group.

 

Нагадаємо, за результатами 10 місяців 2017 року на Білорусь довелося 41% усього імпорту ЗВГ (406,7 тис. тон із загального обсягу 981,5 тис. тон). 36% (147 тис. тон) всього імпорту з Білорусі за цей період здійснювалося автомобільним транспортом.

За матеріалами:enkorr

 

Всі новини