Індія може об'єднати 13 державних НК в мегакорпорацію

26.07.2016

Уряд Індії може почати консультації щодо об'єднання в єдину держкорпорацію 13 державних нафтових компаній. Про це повідомляє видання Economic Times з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

 

Питання створення великої нафтової держкорпорації вже розглядався владою Індії в 2005 році, але тоді урядова комісія вирішила, що такий крок буде «недоцільним в поточний момент». Тепер, за даними видання, індійський уряд знову зацікавився питанням, а місцеве Міністерство нафти і газу проводить оцінку потенційного злиття. Офіційно міністерство цю інформацію не коментує, пише «Прайм».

 

За даними Economic Times, держкорпорацію планують створити на основі найбільшого нафтовиробника Індії Oil and Natural Gas Corporation (ONGC), Indian Oil Corporation, Bharat Petroleum Corporation, Hindustan Petroleum, GAIL, Mangalore Refinery Petrochemicals (MRPL), Chennai Petroleum, Numaligarh Refinery і Oil India .

 

Ринкова вартість нової корпорації в разі її створення може виявитися вище російської «Роснефти», пише видання. Так, відзначається, що сумарна ринкова вартість шести провідних індійських НК зараз становить $ 77 млрд, тоді як для «Роснефти» цей показник дорівнює $ 55 млрд.

 

Індійська державна корпорація при цьому зможе конкурувати в боротьбі за частку в «Роснефти».

 

Як раніше повідомляв OilNews, російська сторона розглядає можливість продажу 19,5% акцій компанії «Роснефть» Китаю і Індії. Ціна акцій при цьому складе щонайменше $ 11 млрд. За інформацією агентства «Прайм», РФ сподівається на те, що Індія і Китай погодяться на спільну угоду.

За матеріалами:oilnews

Всі новини