Індія полює за нафтою по всьому світу

13.07.2016

Індійська економіка займає одне з перших місць в світі за темпами розвитку. Тож не дивно, що країні потрібно все більше і більше нафти і газу. Очікується, що в 2013-40 роках на Індію припадатиме до чверті всієї на планеті нафти яка купується. Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді домовляється про постачання «чорного золота» з Ірану, Росії і інших нафтовидобувних країн, розповідає BloombergBusinessweek.

 

Погляд через Іран на Ванкор

У травні, незадовго до своєї поїздки до Вашингтона, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді побував в Тегерані. Там він підписав угоду з лідерами Ірану і Афганістану про розвиток порту на узбережжі Оманської затоки. Делі вкладає в проект півмільярда доларів.

 

«Іран ставить на перше місце відносини з країнами, які підтримували його, коли проти нас діяли санкції», - підкреслив тоді в своєму виступі по національному телебаченню відомий іранський політолог Мостафа Хошезм.

 

Дійсно, незважаючи на сильний тиск, який чиниться Заходом з метою переконати Делі купувати якомога менше іранської нафти, індійці не тільки не знизили закупівлі вуглеводнів у Тегерана, але і підтримували іранців у важкі санкційні роки.

 

Будівництво порту ще більше зміцнить зв'язки між Індією та Іраном, для якого поставки нафти індійцям складають, нагадує BloombergBusinessweek, майже третина експорту вуглеводнів.

 

Індійський лідер дивиться не тільки на Іран, а й далі на північ. Найбільша індійська енергетична компанія Oil & Natural Gas Corp. (ONGC), заплатила 1,3 млрд доларів за 15% акцій Ванкора, одного з найбільших в Росії родовищ нафти. Ще три великі індійські нафтові компанії: Oil India, Indian Oil і Bharat Petro Resources - погодилися 17 червня купити ще 23,9% Ванкора. Ці проекти є спільними з «Роснефтью», якій належить інша частина родовища.

 

На цьому індійські нафтовики зупинятися не збираються. Вони не приховують своїх намірів і говорять про покупку акцій самої «Роснефти». Про це 23 червня розповів журналістам в Делі міністр нафтової промисловості Індії Дармендра Прадан. Разом з індійськими грошима вартість проекту Ванкор зараз оцінюється більш ніж в 8 млрд доларів.

 

Нафтова політика вийшла на перше місце

Прем'єр Моді не випадково особисто займається пошуками джерел нафти. За словами експерта з міжнародних відносин з університету Мельбурна Ашока Шарми, забезпечення країни нафтою і газом є пріоритетним завданням зовнішньої політики Делі.

 

Індія зобов'язана приділяти багато уваги питанням енергетичної безпеки. Попередній уряд теж закуповував багато нафти і газу, але у Моді це стало завданням номер один, впевнений Друва Джашанкар, професор делійського відділення інституту Брукінгса. Вирішує це завдання уряд Індії досить енергійно.

 

За темпами зростання споживання нафти в Індії займає перше місце в світі. У I кв. 2016 року воно виросло на 400 тис. барелів і досягло 4,4 млн бар. / добу. Індійське зростання склало, за даними Міжнародного енергетичного агентства (IEA) майже 30% від світового зростання споживання нафти в січні-березні 2016 року.

 

Попит на нафту розігнав стрімко зростаючий автомобільний ринок Індії. Продажі машин в цьому фінансовому році, що закінчився в березні, виросли на 5,6% в порівнянні з минулим роком і перевершили 20-мільйонну відмітку. Автомобілісти забезпечили зростання споживання бензину на 14,5%. За прогнозами економістів IEA, частка Індії в світовому імпорті нафти в 2013-40 роках складе близько 25%.

За матеріалами:expert

 

 

Всі новини