Ініціатива УАСГ по заправці балонів на АГЗС зустріла відсіч.

22.04.2016

Асоціація «Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України» (ООРНУ) вважає неприпустимими зміни до державних будівельних норм (ДБН) В.2.5-20-2001 «газопостачання», розроблені Українською асоціацією зрідженого газу (УАЗГ). За результатом розгляду пропонованих змін ООРНУ направила лист віце-прем'єру України, міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадію Зубко.

 

Претензії ООРНУ, зокрема, стосуються п. 8.141 оновлених ГНС, згідно з яким пропонується узаконити заправку і обмін газових балонів на АГЗС та АГЗП, розміщених за частиною населених пунктів. Як наголошується в листі ООРНУ, дана діяльність забороняється цілою низкою чинних законодавчих актів, які в свою чергу обумовлені специфікою процесу заправки і відпустки побутових газових балонів.

 

«З огляду на викладене, асоціація звертається до вас з проханням не затверджувати проект змін №3 до ДБН В.2.5-20-2001« газопостачання »і повернути його розробникам", - наголошується в листі за підписом президента ООРНУ Леоніда Косянчука.

 

Варто також відзначити, що негативна реакція на зміни, які просуває УАЗГ, викликана винятковим характером їх роботи. «При розмові з розробником змін до ДБН, директором інституту« УкрНДІінжпроект », отримано чітку відповідь про те, що дані зміни стосуються виключно окремо розміщених АГЗП і АГЗС. Що стосується АЗС, на яких розташовані газові модулі, щодо надання їм права заправки і реалізації газу в побутових балонах - ці зміни жодним чином до таких об'єктів не належать, в тому числі і в питаннях проектування », - 14 квітня повідомив на нараді ООРНУ Віталій Горичко , член технічного комітету 38 «Стандартизація продуктів нафтопереробки і нафтохімії».

 

Згідно з протоколом наради, асоціація вважає, що дані зміни підготовлені виключно під окремі комерційні структури, які займаються реалізацією автогазу і надалі зацікавлені узаконити наповнення побутових балонів на своїх заправках. «Ухвалення такого документа призведе до спотворення конкурентного середовища на ринку скрапленого газу, де обраним компаніям« буде вирішене », а іншим операторам ринку« буде заборонений »такий вид діяльності», - наголошується в протоколі.

 

Нагадаємо, згадані зміни розроблені ПАТ «УкрНДІінжпроект» на замовлення Української асоціації зрідженого газу. Ініціатор змін і основний драйвер УАЗГ, компанія «Надія» (м.Полтава), є одним з великих операторів ринку балонного газу в Україні.

 

Для УАЗГ узаконення заправки побутових балонів у роздрібній мережі є пріоритетним завданням з 2012 року. Спочатку менеджментом асоціації було вирішено розробити і впровадити новий ДСТУ, який дозволив би розміщувати пункти заправки балонів на об'єктах продажу автогазу без зміни ДБН. Через кілька років фінансування роботи над документом з'ясувалося, що впровадження ДСТУ не дозволить домогтися кінцевої мети, і було вирішено розробляти зміни до ДБН. Терміни вступу зміни №3 в силу переносилися кілька разів, останній озвучений варіант - 1 березня 2016 року. Очевидно, що реакція ООРНУ, що об'єднує найбільших гравців ринку, перенесе вступ в силу змін на тривалий період.

За матеріалами:oilnews

Всі новини