Іран розгляне варіант поставки нафти в Словаччину і Чехію через Україну

03.08.2016

Іран вивчить пропозицію України про можливість транзиту іранської нафти через українську нафтопровідну систему в Словаччину і Чехію. Про це повідомив міністр нафти Ірану Біжан Зангане за підсумками переговорів з главою Міненерговугілля України Ігорем Насаликом 1 серпня в Тегерані, передає «Інтерфакс-Україна».

 

Згідно з повідомленням Міністерства нафти Ірану, Тегеран також готовий почати співпрацю з постачань нафти безпосередньо Україні, незважаючи на те, що українські нафтопереробні потужності незначні і країна імпортує нафтопродукти.

 

Іранські медіа IRNA і Shana також додають, що Київ пропонує Тегерану розглянути можливість транзиту іранського газу через українську територію.

 

Крім цього, Зангане зазначив, що Україна приваблює і своєю розвиненою енергомашинобудівельною галуззю. В даний час сторони працюють над кооперацією в сфері турбін і газових компресорів.

 

Як повідомляв OilNews, в березні Київ і Тегеран обговорили можливість поставок нафти з Ірану в Європу транзитом через Україну, а також переробки іранської нафти на українських НПЗ.

 

Нагадаємо, в липні в ході спільного з президентом України Петром Порошенко заяви, президент Азербайджану Ільхам Алієв повідомив, що Азербайджан і Україна зацікавлені в реалізації проекту «Одеса-Броди» для транспортування нафти.

 

Як повідомляв директор «Консалтингової групи« А-95 »Сергій Куюн у своїй колонці« качне чи нафту Одеса - Броди? », Проект« Одеса-Броди »має перспективу, але для його реалізації знадобиться злагоджена робота профільних міністерств і відомств включаючи президента і оператора нафтопроводу ПАТ «Укртранснафта».

 

Експерт відзначає, що проект по суті готовий до запуску: від терміналу в Південному до Бродів нафтопровід заповнений нафтою Azeri Light. Однак головним фактором успіху, на думку автора, стане ціна ресурсу.

 

Як раніше повідомляв OilNews, на сьогодні потужність внутрішніх нафтопроводів в Україні використовуються лише на 14%.

 

Також нагадаємо, в 2015 році «Укртранснафта» зберегла обсяг транзиту нафти через територію України на торішньому рівні - трохи вище 15 млн тон. За 10 місяців 2015 року транзит до країн ЄС збільшився приблизно на 1%.

 

З 2016 року ПАТ «Укртранснафта» має намір провести модернізацію нафтопроводу «Дружба» і замінити 68 км магістрального нафтопроводу в зв'язку зі значним зносом.

За матеріалами:oilnews

Всі новини