Іран повернув собі 80% нафтового ринку, який він займав до санкцій

12.07.2016

На даний момент Іран повернув під свій контроль вже 80% нафтового ринку, який він займав до введення санкцій в 2012 році.  Про це в інтерв'ю агентству Блумберг повідомив директор з міжнародних відносин Національної іранської нафтової компанії (NIOC) Мохсен Гамсарі.

 

За словами Гамсарі, Іран планує збільшити експорт нафти, щоб повернути частку ринку, втрачену через санкції. Однак, за його словами, світовий нафтовий ринок залишиться стабільним в цьому році, незважаючи на приріст пропозиції. "Ринок збереже поточну рівновагу, повернення до цін нижче 30 доларів за барель малоймовірний, принаймні, в поточному році", - сказав Гамсарі.

 

В даний час Іран видобуває 3,8 мільйона барелів нафти в добу, а експортує приблизно 2 млн бар. / добу. За словами Гамсарі, в перспективі експортні поставки Ірану на піку можуть перевищити 4 млн бар. / добу. "Наш експорт досягне піку на рівні вище 4 млн бар. / добу, і у нас є план, ми чекаємо відповідних умов", - сказав він.

 

Раніше влада Ірану багаторазово заявляли про наміри збільшити видобуток нафти до 4 мільйонів барелів на день (досанкціонний рівень). Міністр нафти Ірану Биджан Зангане говорив, що країна досягне цього рівня видобутку до липня поточного року.

 

Іран має намір до 2021 року довести видобуток нафти і конденсату до 5,8 млн бар. / добу, пише Блумберг. Незважаючи на сумніви скептиків, з початку поточного року виробництво вуглеводнів в країні підскочило на 25%.

 

У січні цього року Іран позбувся більшості міжнародних санкцій.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини