Іран заборонив експорт і імпорт нафтопродуктів з Іракського Курдистану

02.10.2017

Тегеран заборонив компаніям з Ірану поставку нафтопродуктів в Іракський Курдистан і з нього. Про це повідомляє іранське агентство Tasnim. Також повідомляється, що ця заборона є тимчасовим заходом.

 

"Організація управління транспортом і дорожнім рухом тимчасово заборонила навантаження і транспортування палива з Ірану в Іракський Курдистан і з нього в зв'язку з останніми подіями в цьому регіоні", - наголошується в повідомленні.

 

Нагадаємо, в минулий понеділок в автономному Іракському Курдистані пройшов референдум про незалежність, який не був визнаний ні офіційним Багдадом, ні більшістю інших держав світу. Переважна більшість жителів регіону проголосували за вихід Іракського Курдистану зі складу Іраку, хоча офіційні дані поки не оголошені.

 

У Багдаді вважають, що референдум пройшов в тому числі і в тих районах, за конституцією Іраку які офіційно не входять до складу території, на які претендує Іракський Курдистан, - наприклад, це відноситься до нафтоносної провінції Кіркук, яку курди зайняли в ході боротьби з терористичною організацією «Ісламська держава». Тому в середині поточного тижня парламент Іраку дав уряду країни право на введення військ в спірний нафтовий район північної провінції Кіркук, зайнятий Іракським Курдистаном, якщо того потребує ситуація.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини