До 2022 року попит на LPG в Україні може досягти 2 млн тон на рік

18.05.2018

Попит на скраплений газ в Україні може досягти 2 млн тон на рік до 2022 року.

 

Про це заявив Артем Поставний, керівник напрямку реалізації зріджених вуглеводнів і експерт з комерційних питань Полтавської газонафтової компанії (ПГНК), в ході форуму «Української Асоціації зрідженого газу» (УАЗГ) - Congress ULPGA 2018.

 

За даними ПГНК, ринок зрідженого газу збереже тенденцію до зростання і може розширитися на 400-500 тис. тон в найближчі 3-4 роки. При цьому, залежність від імпорту зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ) може негативно вплинути на стабільність ринку. На сьогоднішній день Україна імпортує близько 75%, в той час як обсяги власного виробництва ресурсу скорочуються.

 

«Не дивлячись на тенденцію щодо зниження обсягів виробництва зрідженого газу в Україні, ПГНК є одним з лідерів серед приватних газодобувних компаній на ринку і останні кілька років утримує стабільне виробництво ЗВГ на рівні 10 тис. тон в рік», - зазначив Поставна в своєму виступі на форумі .

 

ПГНК планує і надалі розвивати цей напрям. На даний момент головним завданням компанії є збільшення виробництва і дозавантаження потужностей власної установки з вилучення скрапленого газу. Для цього ПГНК не тільки прагне нарощувати власний видобуток вуглеводнів, а й активно шукає зовнішніх постачальників ресурсу.

 

Довідка СП «Полтавська газонафтова компанія» - спільне українсько-британське підприємство, утворене в 1994 році. ПГНК є однією з найбільших недержавних нафтогазовидобувних компаній в Україні. Сфера діяльності компанії - пошук, розвідка, видобуток і підготовка нафти і газу. ПГНК належить британської нафтогазової компанії JKX Oil & Gas Plc.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини