Кабмін ініціює перегляд законів про захист внутрішнього виробника

28.02.2018

На своєму засіданні 28 лютого 2018 року Кабінет міністрів України планує розглянути пакет змін до законів, що стосуються торговельного захисту внутрішнього товаровиробника. Це випливає з порядку денного засідання, яка виявилася в розпорядженні enkorr.

 

Шість пунктів порядку денного з даної тематики заявлені міністерством економічного розвитку і торгівлі, а доповідачем виступає віце-прем'єр Степан Кубів.

 

Пояснювальна записка до всіх проектів змін має однаковий зміст.

 

«Проект Закону розроблено з метою вдосконалення механізму проведення захисних розслідувань, а також механізму застосування захисних заходів за результатами проведення зазначених розслідувань з урахуванням викликів сучасності, оскільки політика «відкритості» України в торговельній сфері має як переваги від відкритої торгівлі і відкритого ринку, так і свої недоліки. Так, зокрема в умовах зниження торговельних бар'єрів зростаючий імпорт може завдати шкоди галузям вітчизняної промисловості. У цьому контексті захисні розслідування є одним з декількох інструментів, до яких можуть вдатися вітчизняні товаровиробники для захисту від зростаючого імпорту », - наголошується в пояснювальній записці.

 

Віце-прем'єр ініціює зміни до законів «Про захист від демпінгового імпорту», ​​«Про Захисту від субсидованого імпорту», ​​«Про захисні заходи», а також зміни до Господарського та Митного кодексів України.

 

Зокрема, в проект змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері торговельного захисту» вводиться поняття захисної тарифної квоти, яка може застосовуватися в залежності від обсягів імпорту того чи іншого товару. Також розширюється застосування ліцензії спеціальної, яка буде застосовуватися до товарів, що є об'єктів захисної тарифної квоти.

 

Поняття спеціальних розслідувань змінюється на поняття захисних розслідувань, спеціальних заходів - на захисні заходи, а спеціального мита - на захисну мито.

 

Поняття вітчизняного виробника змінюється на галузі вітчизняного виробництва.

 

У 2011-2012 роки «Приват» спільно з ТНК-ВР ініціювали спеціальне розслідування проти імпорту нафтопродуктів з Білорусі з метою введення пішли в розмірі 132 євро / т. Комісія Мінекономіки відмовила виробникам.

 

Джерела enkorr в галузевих колах вважають, що «Приват» може повернутися до ідеї лобіювання обмежувальних заходів проти імпорту в зв'язку з проблематичністю збуту збільшеного обсягу нафтопродуктів, вироблених підконтрольним групі Кременчуцьким НПЗ. Це в свою чергу викликано недовірою ринку до даному гравцю, відомому своєю непередбачуваністю.

За матеріалами:enkorr

Всі новини