Кабмін має намір знизити оподаткування нових газових свердловин в 2018 році

25.09.2017

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Міністерству фінансів розробити систему стимулюючого оподаткування нових газових свердловин, щоб впровадити її з 2018 року. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк 22 вересня під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

 

«Прем'єр дав доручення, ми опрацьовуємо механізм стимулювання видобутку з нових свердловин. Коли будуть розглядатися зміни до бюджету в другому читанні, у нас вже буде позиція, яку ми зможемо інтегрувати», - зазначив Данилюк.

 

Асоціація газодобувних компаній України відзначає, що сьогодні для нарощування власного видобутку газу в урядовій Концепції розвитку газодобувної галузі до 2020 року визначено чіткий механізм, який буде економічно стимулювати компанії вкладати в буріння. Це рента 12% на нові свердловини. Цей підхід дозволить одночасно зберегти надходження держбюджету в 2018 році і істотно збільшити їх в наступні роки.

 

«Газодобувна галузь потребує більшої кількості інвестицій і сучасних технологій, тому вже рік чекає від уряду рішучих кроків для поліпшення інвестиційної привабливості індустрії, яка має великий нереалізований потенціал, - говорить виконавчий директор Асоціації Роман Опімах. - Введення стимулюючого оподаткування нових інвестицій - рішення на користь держави і його енергетичної незалежності. Адже розвиток добувної промисловості зміцнить енергетичну безпеку економіки України, сприятиме створенню нових робочих місць по всьому ланцюжку задіяних послуг і, нарешті, може призвести до профіциту власного газу, ринковим шляхом змусить ціни на газ піти в низ».

 

Як повідомляв enkorr, на засіданні уряду 6 вересня Володимир Гройсман назвав такою, що заслуговує уваги ідею зниження ренти для нових газових свердловин з поточних 14-29% - до 12%.

 

20 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №5132 про зміни до Податкового кодексу, який передбачає зменшення розміру рентної плати за видобуток нафти.

 

У той же час депутати не підтримали внесені раніше правки до законопроекту про зміни до Податкового кодексу - про встановлення ренти на рівні 12% на нові свердловини при видобутку природного газу.

За матеріалами:enkorr

Всі новини