Кабмін скасував постанову про втрати нафтопродуктів при прийомі і зберіганні

18.04.2017

В кінці 2016 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою скасував дію постанови Держпостачу СРСР «Про затвердження норм природного убутку нафтопродуктів при прийманні, зберіганні, відпуску і транспортуванні» N40 від 26 березня 1986 року. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нафтогазовій Асоціації Україна (НАУ).

 

На думку представників Асоціації, цей документ є надзвичайно важливим для компаній і підприємств нафтогазової галузі.

 

«Так як новий нормативно-правовий акт розроблений не був, можна стверджувати, що з 17 березня 2017 року законодавчою базою України не передбачені норми природного убутку нафтопродуктів при прийманні, зберіганні, транспортуванні, а, значить, суб'єкти господарювання повинні, наприклад, підводити втрати нафтопродуктів під оподаткування акцизним податком і ПДВ, що само по собі є правовим нонсенсом », - йдеться в повідомленні.

 

За словами заступника голови комітету з питань безпеки, експлуатації, будівництва та якості палива НАУ Віталія Горичко, втрати нафтопродуктів при операціях з ними є природним процесом.

 

«Це пов'язано з їх летючістю, залежить від безлічі факторів - температури, тривалості зберігання, матеріалу, з якого виготовлені ємності, і так далі. У такій ситуації не зрозуміло, хто буде відповідати на підприємстві за недостачу продукції, виявлену при інвентаризації, враховуючи, що вплинути на зменшення обсягу палива через природне випаровування ніхто з працівників не може», - пояснює експерт.

 

У зв'язку зі сформованою правовою колізією Нафтогазова Асоціація України звернулася до Президента України Петру Порошенко, прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману, міністру енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика з проханням негайно втрутитися в ситуацію і відновити дію постанови Держпостачу N40 до моменту вступу в силу нового нормативно правового акта, який повинен бути розроблений і затверджений в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

Довідка OilNews

 

Нафтогазова Асоціація України (НАУ) була створена найбільшими мережами автозаправних станцій і оптовими постачальниками нафтопродуктів. На сьогоднішній день в неї входять: мережі АЗС WOG, ОККО, Shell, AMIC Україна, Socar, KLO, «Паралель», SunOil, «Люксвен», а також оптові постачальники «БНК-Україна» і представництво «Орлен Летува».

 

З 2009 року по лютий 2017 рік асоціація називалася «Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України» (ООРНУ).

За матеріалами:oilnews

Всі новини