Кабмін розширив квоти на пільгове ввезення нафтопродуктів для «Карпатнафтохіму»

10.08.2017

Кабінет Міністрів встановив квоту на безакцизний імпорт суміші ароматичних вуглеводнів і бензолу для нафтохімічного заводу «Карпатнафтохім» (м.Калуш, Івано-Франківській обл.). Відповідну постанову було прийнято урядом 9 серпня.

 

Згідно з наявною в OilNews копії проекту цього рішення, для «Карпатнафтохіму» встановлюється сумарна річна квота на безакцизний імпорт бензолу (УКТЗЕД 2707 10 90 00) та суміші ароматичних вуглеводнів (УКТЗЕД 2707 50 90 00) в обсязі 147 тис. тон.

 

Заявлена ​​«Карпатнафтохіму» річна потреба в фракціях С6-С8 (бензол і суміш ароматичних вуглеводнів) становить 146,95 тис. тон.  Встановлення квоти дозволить підприємству провести 101,166 тис. тон бензолу нафтового очищеного з високими показниками якості.

 

Як повідомляв OilNews, 9 червня «Карпатнафтохім» відновив виробництво після п'ятирічного простою. Запуск виробництва відбувся завдяки впровадженню в Україні світової практики оподаткування нафтохімічної сировини. Зокрема, в грудні 2016 року в Податковому кодексі України було розширено перелік сировинних позицій, які обкладаються нульовою ставкою акцизного податку в разі подальшої переробки. До прямогонних бензинів і дизельного палива були додані зріджені гази і бутан. Постановою №229 від 26.04.2017 року уряд визначив для «Карпатнафтохіму» квоти на поставку сировини: зріджений газ посилання - 1 070 млн літрів у рік; прямогонний бензин посилання - 1 170 млн літрів на рік; дизельне паливо - 985 млн літрів на рік. Переробка кожного із зазначених обсягів може забезпечити випуск 250 тис. тон етилену на рік.

 

У «Карпатнафтохім» заявляють про нульову ймовірності нецільового використання сировини, що поставляється на пільгових умовах.

 

Довідка OilNews

 

«Карпатнафтохім» (Калуш, Івано-Франківська область) - одне з найбільших нафтохімічних підприємств Східної Європи. Спеціалізується на випуску етилену, поліетилену, хлорвінілу і каустичної соди. Виробництво на ньому було припинено у вересні 2012 року. У лютому 2017 року компанія «Лукойл» завершила операцію з продажу 100% частки володіння в компанії LUKOIL Chemical B.V. (Нідерланди), якій належав завод. Techinservice Limited купив у «Лукойла» до 50% акцій. Другим опосередкованим власником - понад 50% в «Карпатнафтохімі» через кіпрську Xedrian Holding Ltd - став Ільхам Мамедов.

За матеріалами:oilnews

Всі новини