Кабмін дозволив електронні торги ЗВГ

04.10.2017

Кабінет міністрів вніс зміни в порядок проведення аукціонів з продажу нафти, газоконденсату і скрапленого газу, дозволивши «Укргазвидобуванню» і «Укрнафті» реалізовувати продукцію на електронних біржових аукціонах. Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду в середу із застереженням, що Мінфін і Міненерго протягом трьох днів допрацюють остаточний текст документа.

 

Компаніям-продавцям на електронних торгах також дозволено йти на зниження стартової ціни при відсутності попиту. Ця норма діє виключно на аукціони ЗВГ і не поширюється на торги нафтою і конденсатом «Укрнафти».

 

Також згідно з новими змінами, до торгів нафтою та ЗВГ допускаються компанії-нерезиденти. У таких випадках стартова ціна розраховується додатково в доларовому еквіваленті.

 

Згідно з новим порядком, при розрахунку стартової ціни ЗВГ на аукціонах беруться дані імпорту ресурсу за 10 днів до реєстрації заявок на аукціон, замість 15 днів, як це було раніше. Для нафти і конденсату зберігається термін в 15 днів.

 

Скорочено також термін підготовки до аукціонів: якщо раніше продавці подавали заявки про проведення аукціонів за 7 днів до його проведення, то тепер цей період скорочено до 5 днів (на допаукціони - з 5 до 4 днів).

 

Також повноваження повідомляти УКРІНФОРМ про проведення аукціонів передані від Мінекономіки до Міненерговугілля. У свою чергу Аукціонний комітет отримує право стверджувати щорічний графік проведення аукціонів.

 

Новим порядком посилюються вимоги до учасників спеціалізованих аукціонів з продажу газу населенню і посилюється контроль Аукціонного комітету над подальшою реалізацією купленого на таких аукціонах ЗВГ. Як повідомляв enkorr, перші електронні торги ЗВГ «Укргазвидобування» очікувалися в кінці жовтня.

 

В рамках конференції LPG Ukraine-2017 в учасників буде можливість обговорити нові правила продажу ЗВГ «Укргазвидобування» на електронних торгах безпосередньо з керівництвом УГД і «Української енергетичної біржі», на якій проходять торги держкомпанії.

 

Конференція LPG Ukraine 2017 пройде в Києві 12-13 жовтня. Форум проводиться щорічно з 2010 року і є найбільшим заходом українського ринку скрапленого газу.

За матеріалами:enkorr

Всі новини