Кабмін встановив пільгові ставки портових зборів для транзиту нафти і нафтопродуктів

06.09.2017

Кабінет міністрів розпорядився знизити ставки портових зборів для нафтових і нафтопродуктових танкерів, які перевозять сировину в транзитному режимі. Відповідне рішення було прийнято на засіданні 6 вересня. Копія документа є у розпорядженні enkorr.

 

Зокрема, уряд знизив на 75% ставку портових зборів для нафтових танкерів, які будуть здійснювати транзит нафти через МНТ «Південний» (належить ПАТ «Укртранснафта»).

 

75% -а знижка схвалена тарифним комітетом Міністерства інфраструктури ще в 2016 році на прохання ПАТ «Укртранснафта». Але для введення її в дію було необхідно узгодження уряду.

 

Сама «Укртранснафта» відзначала, що таке рішення створить привабливі умови для запуску транзиту нафти по нафтопроводу «Одеса-Броди» до нафтопереробних підприємств країн ЄС.

 

Крім 75% -ї знижки на транзит нафти через МНТ «Південний», уряд також схвалив істотне зниження ставок портових зборів для транзиту нафтопродуктів через 4 порти: в Чорноморську, Миколаєві, Одесі та Южному.

 

У липні директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн в статті «Потонулий транзит» відзначав, що навіть косметичні правки до чинних нормативів могли б відкрити можливості по транзиту і змішання різних сортів нафти і нафтопродуктів, які сьогодні вимушено йдуть в інші порти Чорного та Середземного морів.

 

«Високі тарифи і портові збори змушують суду повертатися до українського берега кормою. Будучи завжди бізнесом великих компаній, в Україні морська нафтоперевалка живе і має потенціал зростання, завдяки зусиллям і креативності невеликих трейдерів, які змушені викручуватися, щоб конкурувати з мейджорами », - стверджує Куюн.

 

Раніше, в інтерв'ю enkorr компанія «Сокар Трейдинг» відзначала, що якщо держава піде на зниження тарифів, наприклад, в Одеському порту, то обсяги перевалки нафтопродуктів зростуть, оскільки в цьому порту відмінні умови для роботи.

 

Також на засіданні уряду в середу Кабмін одобрив зниження норми відрахування чистого прибутку АМПУ на наступний рік з 75% до 50%, що зробить передумови для зниження з 1 січня 2018 року на 20% ставок корабельного, канального, маякового, санітарного, якірного, причального і адміністративного портових зборів для всіх видів вантажів.

 

Як повідомляв enkorr, за даними Адміністрації морських портів України, потужність нафтоперевалочного комплексів становить близько 50 млн тон на рік. Але в минулому році вони були завантажені всього на 5%, обробивши 2,3 млн тон. За останнє десятиліття обсяги впали більш ніж в десять разів.

За матеріалами:enkorr

Всі новини