Кабмін затвердив порядок розподілу частини паливного акцизу місцевим бюджетам

09.02.2017

Державна казначейська служба України днями почне щоденне розподіл бюджетам місцевого самоврядування частини акцизного податку на паливо, відповідний порядок затвердив Кабінет міністрів на засіданні в середу.

 

"За січень в Держказначействі акумульовано 410 млн грн, що підлягають розподілу між місцевими бюджетами", - повідомив, представляючи документ, міністр фінансів Олександр Данилюк.

 

Він уточнив, що порядок передбачає імплементацію в два етапи: в першому півріччі цього року відшкодування буде здійснюватися виходячи з фактичних надходжень у минулому році тодішнього роздрібного акцизу на відповідній території, а в другому півріччі розщеплення буде базуватися на факті надходжень в першому півріччі 2017 року.

 

Для цього, зазначив О.Данилюк, Державна фіскальна служба до 10 липня надасть результати реалізації палива по територіях на підставі даних реєстраторів розрахункових операцій.

 

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман спрогнозував, що надходження до місцевих бюджетів після скасування з 2017 року роздрібного акцизу і завдяки утвердженню нового порядку розподілу зростуть в порівнянні з минулим роком.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада в кінці минулого року прийняла закон про збільшення базової ставки акцизу для бензинів на 24,5% (на EUR42) - до EUR213,5 за 1 тис. літрів, важких дистилятів (газойлі) якості Євро-4 і Євро- 5 - на 46,8% (на EUR44,5), до EUR139,5 за 1 тис. літрів, для менш якісного дизпалива - на 11,2%, до того ж значення в EUR139,5 за 1 тис. літрів. Цим же законом базовий акциз для зрідженого газу було збільшено на 67,7% - до EUR52 за 1 тис. літрів.

 

Одночасно було скасовано роздрібний акциз в розмірі 5%, який надходив безпосередньо в місцеві бюджети. За таке рішення, зокрема, виступав Антимонопольний комітет України, пояснюючи його тим, що частина учасників ринку ухиляються від оплати цього роздрібного акцизу.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини