Як ОПЕК змінює світову нафтову промисловість

12.09.2017

Нові дослідження Duke University, KU Leuven і UCLA показали, що діяльність ОПЕК впливає не тільки на цінову політику промисловості.

 

За більш ніж 40 років, нафтова промисловість не тільки збільшила собівартість видобутку нафти на 160 мільярдів доларів, але і змінила напрямок всієї індустрії.

 

Автори дослідження перевірили дані за 34 роки, з 1970 по 2014, по 13248 нафтовим родовищам по всьому світу. Результати з'явилися в звітах National Bureau of Economic Research.

 

ОПЕК є найбільшою в світі міжнародною організацією країн-експортерів нафти, які сумарно видобувають приблизно 40% нафти в світі. (для прикладу, США видобувають лише 14,4% нафти в світі.)

 

З моменту заснування в 1960 році, організація обмежує видобуток нафти серед країн-учасниць. Обмеження час від часу надають різний ефект, а метою організації є підтримка цін на високому рівні і забезпечення прибутку для країн-учасниць.

 

Однак індустрія повернула в інше русло: нафта стала добуватися вкрай нераціональними методами.

 

Дослідники взяли дані норвезького Rystad Energy: більшість поставок йде з нафтових родовищ країн ОПЕК, де собівартість видобутку досить недорога.

 

На найбільшому в світі родовищі, Ghawar Uthmaniyah в Саудівській Аравії, її можна добувати за все по 7 доларів за барель.

 

Незважаючи на те, що в звіті основна увага приділяється ОПЕК, там також багато говориться про роль монополій і економічний збиток від них.

 

Дані можуть пролити світло і на економіку країн, що розвиваються: наприклад, пояснити, чому така країна, як Ефіопія, де монополія процвітає, виявляється біднішими, ніж Кенія, каже Collard-Wexler.

За матеріалами:oilexp

Всі новини