«Карпатнафтохім» почне випуск МТБЕ восени 2018 року

15.08.2017

Нафтохімічне підприємство «Карпатнафтохім» (Калуш, Івано-Франківська обл.) почало будівництво установки частка виробництва октанозбільшуючого компонента метил-трет-бутилового ефіру (МТБЕ). Про це в інтерв'ю OilNews розповів співвласник підприємства Ігор Щуцький, який відповідає за технічний блок питань.

 

«Ми будуємо блок екстрактивної ректифікації виробництва концентрованого бутадієну, ізопрену і МТБЕ, це буде нова продукція. На осінь 2018 го будемо мати цю продукцію », - сказав він.

 

В даний час ведуться проектні роботи. Генпідрядником і проектувальником виступає компанія «Техінсервіс». Проектування і власне будівництво установки займе близько року.

 

Також «Карпатнафтохім» планує великі інвестиції в виробництво оксиду пропілену, зараз ведуться переговори з ліцензіарами процесу.

 

Як повідомляв OilNews, 9 червня «Карпатнафтохім» відновив виробництво після п'ятирічного простою. Запуск виробництва відбувся завдяки впровадженню в Україні світової практики оподаткування нафтохімічної сировини. Зокрема, в грудні 2016 року в Податковому кодексі України було розширено перелік сировинних позицій, які обкладаються нульовою ставкою акцизного податку в разі подальшої переробки. До прямогонних бензинів і дизельного палива були додані зріджені гази і бутан. Постановою №229 від 26.04.2017 року уряд визначив для «Карпатнафтохіму» квоти на поставку сировини: зріджений газ посилання - 1 070 млн літрів у рік; прямогонний бензин посилання - 1 170 млн літрів на рік; дизельне паливо - 985 млн літрів на рік. Переробка кожного із зазначених обсягів може забезпечити випуск 250 тис. тон етилену на рік.

 

У «Карпатнафтохім» заявляють про нульову ймовірності нецільового використання сировини, що поставляється на пільгових умовах.

 

Довідка OilNews

 

«Карпатнафтохім» (Калуш. Івано-Франківська область) - одне з найбільших нафтохімічних підприємств Східної Європи. Спеціалізується на випуску етилену, поліетилену, хлорвінілу і каустичної соди. Виробництво на ньому було припинено у вересні 2012 року. У лютому 2017 року компанія «Лукойл» завершила операцію з продажу 100% частки володіння в компанії LUKOIL Chemical B.V. (Нідерланди), якій належав завод. Techinservice Limited купив у «Лукойла» до 50% акцій. Другим опосередкованим власником - понад 50% в «Карпатнафтохімі» через кіпрську Xedrian Holding Ltd - став Ільхам Мамедов.

За матеріалами:oilnews

 

Всі новини