«Карпатнафтохім» збільшує закупівлю скрапленого газу

05.03.2018

Український виробник нафтохімічної продукції «Карпатнафтохім» (м.Калуш) в лютому наростив закупівлі скрапленого газу на зовнішніх ринках.

 

За даними консалтингової компанії UPECO, в лютому підприємство імпортувало близько 9,3 тис. тон бутанової фракції з Росії та Литви.

 

Так, «Карпатнафтохім» закупив 9 тис. тон  російського бутану, виробництва «Татнефти», «Омського каучуку», а також «Ніжнекамскнефтехіма», який поставлявся через білоруську перевалку «Трансекспедиція» на ст. Витьба. Крім того, калуський виробник, імпортував близько 300 тон LPG з Литви виробництва Мажейкяйського НПЗ.

 

В UPECO відзначають, що в січні підприємство закупило близько 4 тис. тон російського бутану. Таким чином, за два місяці 2018 року «Карпатнафтохім» придбав скрапленого газу більше, ніж за весь 2017-й. Нагадаємо, в минулому році підприємство закупило всього близько 3,7 тис. тон бутану і ізобутану.

 

На заводі в Калуші LPG використовується як Піролізне сировину на технологічній установці з виробництва етилену. Нагадаємо, в кінці 2016 року Парламент проголосував за звільнення від сплати акцизного податку скраплений газ (бутан і ізобутан), а також на деякі види дистилятів (дизельного палива), які ввозяться в Україну в якості сировини для виробництва етилену.

 

Нагадаємо, рішеннями від 2 лютого 2017 року Антимонопольний комітет України надав дозволу на концентрацію 50% акцій компанії Lukoil Chеmical BV (володів 100% акцій «Карпатнафтохіму»), громадянину України Ільхаму Мамедову через кіпрську Xedrian Holding Ltd і 25% акцій британської компанії Techinservice Limited, яка входить в пул ТОВ «Виробнича група "Техінсервіс"».

 

«Карпатнафтохім» - одне з найбільших підприємств нафтохімічного комплексу України. В даний час підприємство здатне щорічно виробляти 300 тис. тон полівінілхлориду, 200 тис. тон каустичної соди, близько 180 тис. тон хлору, а також 250 тис. тон етилену і 100 тис. тон поліетилену.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини