«Карпатнафтохім» запустив виробництво

13.06.2017

Нафтохімічний завод «Карпатнафтохім» (Калуш Івано-Франківської обл.) 9 червня відновив роботу після п'ятирічного простою. Про це йдеться в повідомленні прес-служби підприємства.

 

Весь комплекс виробництва буде введений в експлуатацію в середині червня, а в липні він повинен вийти на повну потужність - 250 тис. тон етилену в річному еквіваленті.

 

«Підготовчі роботи стартували в лютому поточного року і були проведені на всіх виробництвах. Сировиною для переробки є прямогонний бензин», -повідомляє «Карпатнафтохім».

 

Запуск виробництва після п'ятирічного простою відбувся завдяки впровадженню в Україні світової практики оподаткування нафтохімічної сировини, раніше заявило підприємство. У грудні 2016 року в Податковому кодексі України було розширено перелік сировинних позицій, які обкладаються нульовою ставкою акцизного податку в разі подальшої переробки. До прямогонним бензинів і дизельного палива були додані зріджені гази і бутан. Постановою №229 від 26.04.2017 року уряд визначив для «Карпатнафтохіму» квоти на поставку сировини: зріджений газ - 1070 млн літрів у рік; прямогонний бензин посилання - 1 170 млн літрів на рік; дизельне паливо - 985 млн л ітрів на рік. Переробка кожного із зазначених обсягів може забезпечити випуск 250 тис. тон етилену на рік.

 

У «Карпатнафтохім» заявляють про нульові ймовірності нецільового використання сировини, що поставляється на пільгових умовах.

 

Довідка OilNews

 

«Карпатнафтохім» (Калуш. Івано-Франківська область) - одне з найбільших нафтохімічних підприємств Східної Європи. Спеціалізується на випуску етилену, поліетилену, хлорвінілу і каустичної соди. Виробництво на ньому було припинено у вересні 2012 року. У лютому 2017 року компанія «Лукойл» завершила операцію з продажу 100% частки володіння в компанії LUKOIL Chemical B.V. (Нідерланди), якій належав завод. Techinservice Limited купив у «Лукойла» до 50% акцій. Другим опосередкованим власником - понад 50% в «Карпатнафтохімі» через кіпрську Xedrian Holding Ltd - став Ільхам Мамедов.

За матеріалами:oilnews

Всі новини