«Карпатнафтохім» запустять 8 червня

26.05.2017

Запуск нафтохімічного заводу «Карпатнафтохім» (м.Калуш, Івано-Франківській обл.) відбудеться 8 червня 2017 року. Про це йдеться в повідомленні прес-служби підприємства.

 

Відзначається, що старт виробництва після п'ятирічного простою відбудеться завдяки впровадженню в Україні світової практики оподаткування нафтохімічної сировини.

 

Також «Карпатнафтохім» заявив про нульові ймовірності нецільового використання сировини, що поставляється на пільгових умовах.

 

«На кожну партію сировини «Карпатнафтохім» видаватиме банківський вексель з погашенням після випуску етилену. На сайті заводу незабаром буде доступна онлайн-звітність про кількість використаної сировини і випущеної продукції», - пояснили в «Карпатнафтохім».

 

У компанії також відзначили, що вибір сировини буде залежати від кон'юнктури сировинних і товарних ринків.

 

«У 2017 році основною сировиною буде прямогонний бензин, але не виключено залучення скрапленого газу або дизельного палива. Внесення до постанови №229 всіх видів сировини забезпечить заводу виробничу гнучкість і  постійних звернень до уряду в разі зміни ринкової ситуації», - йдеться в повідомленні.

 

У лютому 2017 року компанія «Лукойл» завершила операцію з продажу 100% частки володіння в компанії LUKOIL Chemical B.V. (Нідерланди), якій належить нафтохімічний завод «Карпатнафтохім» (м.Калуш, Івано-Франківська область).

 

Techinservice Limited купив у «Лукойла» до 50% «Карпатнафтохіму». За словами глави «Техінсервіс» Ігоря Щуцького, сума всієї угоди склала $ 25 млн.

 

Другим опосередкованим власником - понад 50% в ТОВ «Карпатнафтохім» через кіпрську Xedrian Holding Ltd - став Ільхам Мамедов.

 

Довідка OilNews

 

Виробництво на «Карпатнафтохімі» було припинено у вересні 2012 року. Формальним приводом для такого кроку стала «несприятлива ситуація на ринку нафтохімічної продукції». Раніше завод неодноразово відзначав наявність проблем в діяльності через борги держави з відшкодування експортного ПДВ і демпінгу зарубіжних, зокрема, американських виробників поліхлорвінілу - однієї з основних товарних позицій «Карпатнафтохіму».

За матеріалами:oilnews

Всі новини