«Карпатнафтохім» запустять в кінці травня

20.04.2017

Запуск нафтохімічного заводу «Карпатнафтохім» (м.Калуш, Івано-Франківській обл.) заплановано на останню декаду травня 2017 року. Про це в ході конференції «КАРПАТНАФТОХІМ-2017: нові можливості для технологій і бізнесу» заявив генеральний директор підприємства Володимир Шулиндін.

 

«Графік впровадження, який ми сьогодні реалізуємо, передбачає пуск виробництва в останню декаду травня місяця», - заявив він, додавши, що запланований одночасний запуск всіх майданчиків підприємства для виробництва етилену, ПВХ, поліетилену та ін.

 

Топ-менеджер відзначив, що, незважаючи на вимушений простій з 2012 року, підприємству вдавалося зберігати робочі місця і підтримувати працездатність всіх його виробничих потужностей, що значно спростило процес відновлення роботи «Карпатнафтохіму» зараз.

 

За словами Шулиндіна, зараз на заводі реалізована сучасна бізнес-модель, яка передбачає залучення аутсорсингових компаній.

 

«На заводі знаходяться зараз тільки ті працівники, які забезпечують технологічний процес виробництва і відвантаження готової продукції. Все інше ми вивели на аутсорсинг. І тепер як директор я керував не людьми, які не процесами, а грошима, що набагато спрощує роботу», - пояснив топ-менеджер.

 

Він також розповів, що завод буде переробляти від 50 до 70 тис. тон сировини, в тому числі прямогонний бензин, стабільні конденсати (продукти газопереробки) і практично весь спектр зріджених газів.

 

«Попередні домовленості з постачальниками вже є, але я б не хотів про них зараз конкретно говорити», - зазначив він, додавши, що в найближчий місяць підприємство планує підписати контракти з річною прив'язкою.

 

Також «Карпатнафтохім» зараз знаходиться в договірному процесі з потенційними покупцями вже готової продукції. «Палітра реалізації всіляка. Для нас цікаві маржинальні ринки збуту. Це, в першу чергу, Україна, країни колишнього СНД, Східна Європа і, безумовно, Туреччина», - резюмував Шулиндін.

 

Як повідомляв OilNews, в лютому 2017 року компанія «Лукойл» завершила операцію з продажу 100% частки володіння в компанії LUKOIL Chemical B.V. (Нідерланди), якій належить нафтохімічний завод «Карпатнафтохім» (м.Калуш, Івано-Франківська область).

 

Techinservice Limited купив у «Лукойла» до 50% «Карпатнафтохіму». За словами глави «Техінсервіс» Ігоря Щуцького, сума всієї угоди склала $ 25 млн.

 

Другим опосередкованим власником понад 50% в ТОВ «Карпатнафтохім» через кіпрську Xedrian Holding Ltd став Ільхам Мамедов.

 

Довідка OilNews

 

Виробництво на «Карпатнафтохімі» було припинено у вересні 2012 року. Формальним приводом для такого кроку стала «несприятлива ситуація на ринку нафтохімічної продукції». Раніше завод неодноразово відзначав наявність проблем в діяльності через борги держави з відшкодування експортного ПДВ і демпінгу зарубіжних, зокрема, американських виробників поліхлорвінілу - однієї з основних товарних позицій «Карпатнафтохіму».

За матеріалами:oilnews

Всі новини