Казахстан активізує співпрацю з Україною в сфері перевезень нафти і нафтопродуктів

20.06.2017

Україна і Казахстан будуть реалізовувати комплекс питань з розвитку виробничої кооперації в сфері паливно-енергетичного комплексу та транспортно-логістичної сфері.

 

Про це заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко за результатами 13 засідання спільної Міждержавної українсько-казахстанської комісії з економічного співробітництва.

 

Зокрема, обговорюються можливості використання української нафтотранспортної системи для транзиту казахстанської нафти, з використанням потужностей нафтопроводів «Одеса-Броди» і «Дружба».

 

Він повідомив, що обговорювалися питання розвитку мультимодальних перевезень в напрямку Європа - Азія - Європа. Зокрема, мова йшла про збільшення обсягів перевезень вантажів залізничним транспортом між Україною і Казахстаном, формування конкурентних тарифних умов.

 

За його словами, зараз вивчається можливість використання морського терміналу «Південний» для перевалки нафтопродуктів з Казахстану. Домовлено активізувати експлуатацію українського мультимодального термінала морського порту «Чорноморськ». Геннадій Зубко зазначив, що Україна готова поставляти в Казахстан обладнання для нафтогазової промисловості, зокрема, насоси для перекачки нафти, газоперекачувальні установки, компресорні станції, вантажні автомобілі для нафтогазової галузі.

 

Першим клієнтом експедиторської компанії «Укрзалізниці» - UZ Forwarding, стане компанія «Тенгизшевройл». Згідно з підписаним контрактом, UZ Forwarding транспортувати нафту з Казахстану транзитом через Україну.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини