Казахстан почне електронні торги ЗВГ з січня 2018

20.04.2017

Казахстан почне реалізацію скрапленого вуглеводневого газу через електронну торгову площадку з січня 2018 року поступово скорочуючи частку продажів ресурсу за регульованими цінами. Про це повідомив директор департаменту розвитку газової промисловості Міненерго Зіяш Кіякбаев, передає Reuters.

 

За словами Кіякбаева, в першому півріччі 2018 року на електронні торги за встановленими урядом цінами буде виставлено близько 80% від загального обсягу продажів ЗВГ. Надалі частка обсягів за регульованими цінами буде скорочуватися.

 

«Міненерго Казахстану планує зберегти регульовані ціни на ЗВГ для населення і для нафтохімічних підприємств Казахстану, що використовують газ як сировину», - сказав Кіякбаев.

 

Він підкреслив, що Міненерго планує в 2020 році продавати через електронну площадку газ тільки за ринковими цінами.

 

Для здійснення цих планів уряд Казахстану має намір внести нові норми в «Закон про газ і газопостачанні» і розробити правила торгівлі на електронному торговельному майданчику.

 

Довідка OilNews

 

У січні-лютому виробництво ЗВГ в Казахстані склало 489,6 тис. тон, що на 63,9 тис. тон більше, ніж за аналогічний період 2016 року.

 

Найбільшим виробником ЗВГ в країні є «Тенгизшевройл», який здійснив в перші два місяці цього року 230,7 тис. тон ресурсу (+10,8 тис. тон). На другому місці розташувався Жанажольском ГПЗ, що належить «CNPC-Актобемунайгаз» - 88,9 тис. тон проти 62 тис. тон роком раніше. Третє місце займає Павлодарский НХЗ - 55,2 тис. тон (+14,6 тис. тон).

За матеріалами:oilnews

Всі новини