Казахстан почне будувати четвертий НПЗ в 2019 році

13.02.2018

У Міністерстві енергетики Казахстану обговорюється питання створення техніко-економічного обгрунтування будівництва в країні четвертого нафтопереробного заводу, яке може початися в 2019 році. Про це повідомив міністр енергетики Казахстану Канат Бозумбаев, передає інтернет-журнал «Vласть».

 

«Мова йде про те, що потрібно зробити техніко-економічне обґрунтування четвертого НПЗ, в 2019 році прийняти відповідне рішення. За цей час попрацювати з відповідними інвесторами та партнерами, і в 2019 року розпочати будівництво нафтопереробного заводу. Точні цифри ми зможемо надати лише після складання техніко-економічного обґрунтування», - сказав К.Бозумбаев.

 

Він нагадав, що за дорученням прем'єр-міністра була створена робоча група, до складу якої увійшли представники центральних органів виконавчої експерти, які проаналізували прогнозний баланс з урахуванням модернізації трьох вітчизняних НПЗ.

 

«Ця робоча група прийшла до думки, що на рубежі 2023 року бензину і дизельного палива вже ми будемо відчувати брак. Тому що щорічно зростання споживання, особливо по дизельному паливу, становить від 5% до 6%. Тому потужності трьох НПЗ, навіть модернізуються, вже не буде вистачати. У 2026 році бракуватиме авіагасу», - визнав міністр.

 

Як повідомляв enkorr, на початку лютого президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв відчитав К.Бозумбаева за затримки з початком будівництва в країні четвертого НПЗ і зажадав прискорити вирішення цього питання.

 

У Казахстані працюють три великих НПЗ: у Шимкенті (південь країни), Атирау (на заході) і в Павлодарі (на півночі). У 2017 року загальний обсяг нафтопереробки в країні склав 14,9 млн тон (зростання на 2,8% до 2016 року). У 2018 року обсяг переробки нафти планується на рівні 15,8 млн тон.

За матеріалами:enkorr

 

Всі новини