Казахстан нарощує поставки LPG в Україну

25.10.2017

У вересні-жовтні імпорт зрідженого газу з Казахстану в Україну показав зростання на тлі збільшення прямих поставок «Тенгизшевройл».

 

За даними консалтингової компанії UPECO в період з 1 по 22 жовтня прямі і реекспортні відвантаження казахстанського газу в Україну склали понад 9 тис. тон.

 

Головним постачальником LPG з Казахстану стала компанія «Тенгизшевройл» (ТШО), яка безпосередньо в Україні відвантажила близько 7 тис. тон пропановой і бутанової фракцій. Основним одержувачем ресурсу ТШО виступила полтавська «Надія», на яку припало близько 6,5 тис. тон.

 

Крім «Надії», газ «Тенгизшевройл» за спотовими контрактами отримували SOCAR і «Петро Карбо Хем-Мукачево». Відзначимо, що в жовтні WOG здійснив реекспортну поставку 0,85 тис. тон пропану технічного ТШО з Угорщини через термінал «Страбичово» (Закарпатська обл.).

 

Крім ресурсу «Тегізшевройла» в період з 1 по 22 жовтня в Україні імпортували близько 1,3 тис. тон LPG виробництва компанії Nostrum Oil & Gas ( «Жаікмунай»). Так за вказаний період в залізничних цистернах на адресу WOG, SOCAR, «Енергоімпекс» і «Нафтотранссервіс» було поставлено близько 0,56 тис. тон пропан-бутанової суміші.

 

Крім того, 0,7 тис. тон газу Nostrum Oil & Gas по морю імпортувала компанія «Оранж Ел Пі Джі». Зріджений газ був завантажений на терміналі «Мактр Нафта» в російському Темрюк і поставлений в порт Очакова.

 

Також в невеликих кількостях (близько 0,5 тис. тон) в Україні продовжували надходити партії зрідженого газу, вироблені на Оренбурзькому ГПЗ (казахсько-російське СП «КазРосГаз»). Пропан-бутанова суміш поставлялася як на пряму, так і реекспортом з Румунії.

 

Відзначимо, що у вересні в Україні було імпортовано більше 13 тис. тон казахстанського LPG. Поставки проводилися безпосередньо з Казахстану, а також через Румунію і Угорщину.

 

«Тенгизшевройл» - найбільший виробник LPG в Казахстані. Компанія розробляє Тенгізське родовище нафти в Західному Казахстані. У капіталі «Тенгизшевройл» 50% належить американській Chevron, 25% - американської ExxonMobil, 20% - держкомпанії «Казмунайгаз» і 5% - «дочці» російського Лукойлу - Lukarco.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини