Казахстан відкрив залізничний експорт ЗВГ в Китай

20.01.2017

Казахстан в січні поточного року поставив в Китай першу залізничну партію скрапленого вуглеводного газу (ЗВГ), повідомила прес-служба транспортної монополії «Казахстан Темір Жоли» (КТЖ).

 

Казахстан і Китай мають різну ширину залізничної колії, і до теперішнього часу діяли два способи доставки продукту: ЗВГ або перевалювався на прикордонній станції з цистерн КТЖ в газовози, або використовувалися танк-контейнери. «13 січня поточного року зі станції Достик в китайський Куйтун відправлено 18 вагонів-цистерн зі зрідженим вуглеводневим газом ... Транспортування ... відкриває нові можливості щодо збільшення обсягів поставок казахстанського вуглеводню на експорт, а також транзиту аналогічного палива з Росії», - йдеться в повідомленні КТЖ. За оцінкою експертів, обсяг партії ЗВГ склав близько 700 тон.

 

Джерела в галузі уточнили, що новий вид транспортування пов'язаний з тим, що після довгих переговорів казахстанська і китайська сторони досягли угоди. «Тепер газ перекачується з терміналу на казахстанській стороні в китайські цистерни. Це можна було робити і раніше, але не могли домовитися», - сказало джерело в галузі. Всього в 2016 році експорт ЗВГ з Казахстану в Китай через станцію Достик на півдні республіки перевищив 200 тис. тон, за даними експедиторів. При цьому потужність терміналу становить 1 млн тон ЗВГ в рік.

 

Учасники ринку не беруться прогнозувати темпи зростання експорту ЗВГ через Достик на цей рік, з урахуванням нової схеми перевезень.

 

«Перший склад зі скрапленим газом в Китай пройшов в тестовому режимі, але поки ще рано говорити про регулярні поставки, обсяги і ціни. Йде обкатка (маршруту)», - сказало джерело в компанії, не уточнивши строків завершення тестового режиму.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини