Казахстан планує побудувати НПЗ спільно з партнерами з Татарстану

20.03.2018

Казахстан планує створити нафтохімічне підприємство спільно з партнерами з Татарстану, повідомляють ЗМІ з посиланням на радника торгпреда Казахстану в Казані Гібрата Кайреденова.

 

За його словами, на даний момент ведуться переговори про участь татарських компаній в будівництві четвертого НПЗ в Казахстані.

 

"Є ідея створити спільне підприємство з виробництва бензину, дизельного палива або нафтопереробного заводу на території Казахстану. Тим більше що є політичне рішення по будівництву нового НПЗ", - зазначив Г. Кайреденов.

 

Рішення про будівництво четвертого НПЗ в Казахстані прийнято на підставі сформованого робочою групою при уряді РК прогнозного балансу. "Відповідно до проведеного аналізу, модернізація НПЗ навіть якщо і покриває потреби ринку основних видів ПММ, але покриває не стабільно і в короткостроковому періоді. При цьому дефіцит автобензинів утворюється між 2021 і 2023 роками, дизельного палива - між 2018 і 2023 роками, авіагасу - після 2026 року ".

 

У матеріалах, розміщених на сайті уряду РК, уточнюється, що будь-яка позапланова зупинка діючих в республіці НПЗ призводить до дефіциту палива на внутрішньому ринку, внаслідок чого зростають ціни на нафтопродукти.

 

В даний час в Казахстані діють Атирауський, Павлодарский і Шимкентский заводи. Підприємства станом на 2016 рік могли щорічно переробляти близько 14,5 млн тон нафти, що на 2-3 млн тон нижче потреб країни. Модернізація заводів, яка завершиться в найближчі роки, повинна була усунути дефіцит палива. Дані прогнози, які на даний момент переглянуті, підштовхнули уряд відкласти ідею будівництва четвертого заводу.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини