Казахстан планує завершити модернізацію Атирауського НПЗ в III-IV кварталах

05.07.2017

Казахстан планує завершити модернізацію Атирауського НПЗ з запуском комплексу глибокої переробки нафти в третьому-четвертому кварталах 2017 року. Це дозволить підприємству перейти на випуск палив п'ятого класу.

 

"Введення в експлуатацію КГПН збільшить глибину переробки нафти, обсяги вироблення моторних палив, необхідних для потреб внутрішнього ринку, зі скороченням випуску темних нафтопродуктів. При цьому вся продукція буде відповідати вимогам екологічних класів К4 і К5 техрегламенту Митного Союзу", - інформує "КузМунайГаз - переробка і маркетинг ".

 

Будівництво КГПН є завершальним етапом програми модернізації Атирауського НПЗ, яка реалізується без зупинки базового виробництва. З запуском комплексу потужності заводу зростуть з 5 до 5,5 млн тон нафти на рік. Виробництво автомобільного бензину збільшиться до 1,75 млн тон в рік, дизпалива - до 1,64 млн тон, авіагасу - до 244 тис. тон. Глибина переробки нафти підвищиться до 85%.

 

У складі комплексу глибокої переробки нафти будуть працювати 12 технологічних установок і 49 об'єктів загальнозаводського господарства. Проект реалізується спільно з китайською Sinopec Engineering (Group) Co., Ltd. із залученням фінансування Експортно-імпортного банку Китаю.

 

Як було відзначено на виїзній нараді 3 липня, завдання, що стоїть перед республікою, - збільшення обсягів переробки до 17 млн ​​тон на рік за рахунок проектів з модернізації трьох НПЗ. У 2018 році її планується виконати.

 

Раніше в червні Шимкентскій НПЗ ввів в експлуатацію установку ізомеризації легких бензинових фракцій з блоком попередньої гідроочищення сировини. Це дозволило підприємству почати випуск автомобільного палива четвертого і п'ятого класів. Ліцензіаром технології і розробником базового проекту є UOP (США), генеральний підрядник - СРЕСС (КНР). В даний час триває будівництво об'єктів другого етапу модернізації, націленого на збільшення потужності заводу до 6 млн тон в рік. Проекти повинні завершитися у вересні 2018 року.

 

У 2017 році Казахстан запланований обсяг переробки на рівні 14,5 млн тон. У січні-травні підприємства республіки переробили 5,9 млн тон нафтової сировини. Виробництво автомобільного бензину зросла на 3,2% - до 1,27 млн ​​тон, дизпалива - на 6,4% і склало 1,74 млн тон. Було імпортовано 490,68 тис. тон бензину і 140,68 тис. тон дизельного палива.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини