Казахстан з 2018 має намір організувати електронні торги скрапленим газом

03.03.2017

Нафтопродукти в Казахстані будуть продавати через електронні майданчики, повідомив міністр енергетики Казахстану Канат Бозумбаев на колегії у відомстві в Астані в середу.

 

"Ми припускаємо реалізацію нафтопродуктів усіх видів в найближчі роки через електронні торгові майданчики. Починати хочемо з реалізації скрапленого газу, тому що це один з напрямків, де експортні ціни в Середній Азії і Росії і ціни внутрішнього ринку відрізняються в 5-7 разів на тонну. Тому зрозуміло, що час від часу виникають питання на внутрішньому ринку, лихоманить його, збільшується тіньовий експорт і так далі ", - сказав К.Бозумбаев.

 

За його словами, в діючий механізм розподілу скрапленого газу залучені співробітники міністерства енергетики, обладміністрацій і керівники газопереробних заводів. "Ми плануємо, що до кінця року ми змінимо законодавство і поетапно в 2018 році - кожне півріччя - будемо нарощувати обсяг газу, реалізованого через (електронні торгові - ІФ) площадки. Якщо хочете, називайте їх електронними біржами", - сказав міністр.

 

Раніше К.Бозумбаев повідомляв, що Казахстан у 2017 році планує добути 48,1 млрд кубометрів газу. "В цілому газова галузь має хорошу динаміку розвитку. У 2016 році ми маємо понадпланове виробництво товарного скрапленого газу. У 2017 році виробництво товарного газу буде збільшено до 29 млрд кубометрів. У країні за останні три роки споживання скрапленого газу зросла на 65%, продажі збільшилися зі 100 тис. тон в рік до 350 і 400 тис. тон ", - зазначав міністр.

 

У 2016 році, за даними статистичного комітету, було видобуто 46,329 млрд кубометрів газу. Таким чином, в 2017 рік зростання складе 3,8%.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини